Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

otçul yem

cansu

Yeni Üye
benim 6senedır baktıgım kaplumbagam obez sanırım ben acemiyim.yemler konusunda bukadar bılgım yoktu.obezlıgını nasıl atlatabılırım bana otcul yem önerebileceğiniz sera ya da tetra markalı yemler hakkında bilgi verebilirmisiniz? :))

Sera vital yem almanız gerekiyor. Aldığınızda program yaparız.
Bu esnada da yem gelene kadar iyi yıkanmış kıvırcık verilebilir.

Cvp: RE: otçul yem

AEK' Alıntı:
Sera vital yem almanız gerekiyor. Aldığınızda program yaparız.
Bu esnada da yem gelene kadar iyi yıkanmış kıvırcık verilebilir.

SERA REPTİL HERBİVOR YEMİ SİPARISINI VERIYORDUM VERMEYIMMI SIMDI

Cvp: otçul yem

Vital alabilirsiniz reptominde ayni zamanda proteinde olmasina karsin yosun icerigi var
Kullandiginiz yemler neler kaplumbaganizin bir fotografini koyun isterseniz
Yeni basladiginiz icin bu konunun okunmasini tavsiye ediyorum
mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu--10252.html

Oda otcul bir yem ama onda sirf ot var sanirim yani baska besin degeri hic yok

foruma hoşgeldin. günlük kafa hacmini aşmayacaksın. günde bir öğün ve bir gün aç gün olacak. aç günü bir sonraki hafta yap. alacağın yemler tetra reptomin, sera raffy p, sera vital, sera mineral, jbl agil alacaksın. kurutulmuş yemi zayıfladığında alırsın onu. bakım şartların nedir. bir resimde iyi olur. hayvanın başka sorunu var mı bakarız.

cem' Alıntı:
foruma hoşgeldin. günlük kafa hacmini aşmayacaksın. günde bir öğün ve bir gün aç gün olacak. aç günü bir sonraki hafta yap. alacağın yemler tetra reptomin, sera raffy p, sera vital, sera mineral, jbl agil alacaksın. kurutulmuş yemi zayıfladığında alırsın onu. bakım şartların nedir. bir resimde iyi olur. hayvanın başka sorunu var mı bakarız.

emrenın verdıgı konuyu okudum ben sıstemım yk 6senedır akvaryumda aparatsız baktım bılen arkadasım 6yasında olmasına ragmen cok buyumemıs oldugunu soledı bu sıtenın adını verdı yrdımcı olurlar dedı.şimdi otçul yemalmam gerekmiyormu? saydıgınız bütün yemleri almak zorundamıyım öğrenci oldugum için bana sıkıntı olur şuanda.kaplumbagam evde annem ılgılenıyor.ben üniversitede okuyorum.size bikaç resmini yollayım.

bu yemler hayvan için gerekli. hepsini alamam dersen raffy p deki kırmızılar mineral yemdir. bunu ayırıp haftada bir gün vereceksin. bitene kadar mineral yeme gerek kalmaz. diğerleri gelişimi için gerekli yemler. bunun yanında kuru alan ve ısıtıcı lamba, su ısıtıcısı ve filtre ilk alacağın ürünler. bunlar önemli.

bu ekipmanlar alındıktan sonra yemlere geçersin. yemlerde biraz daha aza gidersek. önce tetra reptomin, raffy p ve agili al. sonrasını sonra temin edersin.

dışardan yeşillik harici başka bir şey verme.

cem' Alıntı:
bu yemler hayvan için gerekli. hepsini alamam dersen raffy p deki kırmızılar mineral yemdir. bunu ayırıp haftada bir gün vereceksin. bitene kadar mineral yeme gerek kalmaz. diğerleri gelişimi için gerekli yemler. bunun yanında kuru alan ve ısıtıcı lamba, su ısıtıcısı ve filtre ilk alacağın ürünler. bunlar önemli.

bu ekipmanlar alındıktan sonra yemlere geçersin. yemlerde biraz daha aza gidersek. önce tetra reptomin, raffy p ve agili al. sonrasını sonra temin edersin.

dışardan yeşillik harici başka bir şey verme.

mailto:/j7yvqs.jpg

mailto:/eagyld.jpg

mailto:/2b5pi8.jpg

mailto:/fy0dmo.jpg

6yasında olmasına rağmen küçük dimi ve dişi dediler acaba bi yorum yaparmısınız.

Herbivoru bazıları yemiyor. Birde vitamin katkılı olması yem dengesi ayarında zorluk. Biz mineral yemle hem kalsiyum hem mineral hem vitamin katkısını sağlıyoruz.
Olmazsa olmaz yemler bu hayvana sera vital, sera raffy p ve sera raffy I.
Raffy p içindeki kırmızılar mineral yemdir.
Ama ilave olarak jbl agil gerçekten en yakın imkanda alınmalı.

Ekipmanlarda en yakın zamanda tamamlanmalı. Hayvan rahata ersin.

Hayvan yaşına göre küçük kalmış, öyle aşırı kilosu olmayan bir erkek. Kabukta görünüş olarak kötü durumda değil. Ekipmanlar ve beslenme düzenlenmeli. Bu aada hayvanın en az 100-120 lt su olan bir akvaryuma ihtiyacı varki gelişsin.

evet küçük ama erkek ve iyi görünüyor Maşallah. yeri geniş olması lazım ki gelişsin. Bana pek obez gibi görünmedi. Yine de beslenme düzenli olmalı tabiki.

Tirnaklardan erkek gibi kuyrugu arkadan ceker misiniz ?
Birde elinizle degil mezurayla olcebilirseniz daha net konusuruz

AEK' Alıntı:
Herbivoru bazıları yemiyor. Birde vitamin katkılı olması yem dengesi ayarında zorluk. Biz mineral yemle hem kalsiyum hem mineral hem vitamin katkısını sağlıyoruz.

Hayvan yaşına göre küçük kalmış, öyle aşırı kilosu olmayan bir erkek. Kabukta görünüş olarak kötü durumda değil. Ekipmanlar ve beslenme düzenlenmeli. Bu aada hayvanın en az 100-120 lt su olan bir akvaryuma ihtiyacı varki gelişsin.

suanda yemleri şiparis ettim.Eve gidince ekipmanları tamamlıcam bunun yanında bir tane daha kaplumbağam var komşu bakamadıgı ıcın aldım onuda oda 6-7 senelık ama benımkınden baya bır kucuk resımlerı yollucm sımdı.

Evet yazıyı yazarken resim gelmiş. Hemen bakıp detayı yazdım Neslihan :)

İş değişti o zaman. Başka hayvan varsa su hacmi 2 ile çarpılmalı. Gelişim hızla tamamlanmalı.

cansu' Alıntı:
AEK' Alıntı:

suanda yemleri şiparis ettim.Eve gidince ekipmanları tamamlıcam bunun yanında bir tane daha kaplumbağam var komşu bakamadıgı ıcın aldım onuda oda 6-7 senelık ama benımkınden baya bır kucuk resımlerı yollucm sımdı.

mailto:/6zymvl.jpg

mailto:/2lcyagi.jpg

mailto:/ac6cec.jpg

Iki hayvanin sorumlulugu dahada fazla soyle 350 litre bi akvaryum olsa ne guzel olur
Hayvanlari mezurayla olcerseniz daha saglikli yorum yapacagiz dedigim gibi

Alisarp' Alıntı:
Iki hayvanin sorumlulugu dahada fazla soyle 350 litre bi akvaryum olsa ne guzel olur
Hayvanlari mezurayla olcerseniz daha saglikli yorum yapacagiz dedigim gibi

evlatlarım şuanda yanımda deil malesef vize zamanında gitcem.ölçüp yollarım teşekkür ederim yardımlarınız için.

hayvanda hiç bir şey yok durumu normal. suda salınım yapan bir şey var mı veya metilen kullanıyor musun. bende de maviye çalan renk kabuğu olan var bir tane. ama resimden mi bilmiyorum bana fazla mavimsi geldi. uvb ampulde şart bu arada. bunu alamayacaksın sanırım yerine eczaneden devit al. haftada bir bir yeme bir damla. bunun harici kabuğunu kurutup üstünede sürüp lamba altında beklet 5-10 dakika kadar sonra silip akvaryuma al. plakalarda bayağı katman var. ayrıca mango köküde gerekli bu sürtünerek atmasına yardımcı olacaktır.

cem' Alıntı:
hayvanda hiç bir şey yok durumu normal. suda salınım yapan bir şey var mı veya metilen kullanıyor musun. bende de maviye çalan renk kabuğu olan var bir tane. ama resimden mi bilmiyorum bana fazla mavimsi geldi. uvb ampulde şart bu arada. bunu alamayacaksın sanırım yerine eczaneden devit al. haftada bir bir yeme bir damla. bunun harici kabuğunu kurutup üstünede sürüp lamba altında beklet 5-10 dakika kadar sonra silip akvaryuma al. plakalarda bayağı katman var. ayrıca mango köküde gerekli bu sürtünerek atmasına yardımcı olacaktır.

tmm dedıklerınızı alıcam bende yok bunlar devıt var kullanırım onu baslamamıstım ona ayrıca vıtamın almıstım yemıne bırkac damla damlatıp vrıyordum ama snra kestım cunku kılo cok aldı.

Vitaminler kilo alması arasında bir alaka yok
Beslenme düzene girerse iyi olacak

Geri