Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Pakize&Golgi'den videolar

Zencefil

Bordo Bereli
Sabahtan akvaryumları temizlemeye başladım.Eee önümüz bayram.Bizim ufaklıklarda eksik kalmasın dedim :)
Pakize Bey'in dip çekimi, cam temizliği yapıldı.Sonrasında da ayda bir kere verdiğim kurutulmuş balıkla ziyafet çekti :)

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yxvVE3SS9zw&feature=youtu.be[/video]

Golgi'de de kısmi su değişimi yapıldı.Tertemiz oldu akvaryumu :)
Bu ufaklığa da küçücük bir parça balık verdim ve yaklaşık yarım saat uğraştan sonra yiyebildi :)
Golgi'nin yem yemek için yaptıklarının bir kısmı videoda :D

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LadAChtQic0[/video]

Sizlerde bugün bayram temziliği yaparsanız fotoğraf ve videolarınızı bekleriz :)

Cvp: Pakize&Golgi'den videolar

Videolar çok güzel :)

Çizgili kaplumbağa (Mauremys caspica) yi nerden temin ettiniz acaba?

Golgi'yi Burada satan bir pet shoptan aldım.
Aman yanlış anlaşılmasın bu türün satışı yasak ve özendirme gibi bir amacım yok.Satışını yapan yeri elimden geldiği kadar yetkililere de şikayet ettim.
Hasta bir ufaklıktı bulduğumda şimdi iyileşti ve büyüme döneminde.
Çizgili kaplumbağaları sahiplendirme yöntemiyle sahiplenmek en doğrusu.Bu ufaklıkları doğadan koparmaya hakkımız yok.
Golgi büyüdüğünde doğaya dönecek :)

Golgi buyüdüğünde doğaya bıraktığınızda hayatta kalabilir mi?
Mantık olarak düşündüğümde sanki akvaryum canlılarının doğal yaşamlarını unutuyor.
Gibime geldi:ff::ff::ff::ff:

Elimden geldiği kadar doğayı taklit etmeye çalışıyorum.
Ancak önümüz kış ve ben bu kadar ufakken bırakırsam yaşayabilir mi bilmiyorum :(
Ondan ayrılmak zor olsa da seneye yaza doğru bu türün yaşadığı bir alana bırakmayı düşünüyorum.

Ziyafet arada bir her kapluşa gerekli :D
Emre daha önce senin dediğin gibi çizgili kendisini kuma gömmeye başladı.Video ya yakaladığım anda çekeceğim :)

Zencefil' Alıntı:
Ziyafet arada bir her kapluşa gerekli :D
Emre daha önce senin dediğin gibi çizgili kendisini kuma gömmeye başladı.Video ya yakaladığım anda çekeceğim :)

Doğasının verdiği güdüyle ilginç sahneler gelecek o zaman Arzu :)
Büyüklerde görmeye alışık olduğum için yavru nasıl güzel gözükür tahmin bile edemiyorum :)

Geri