Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Pakize ve Cipsi

Belkiz Caliskan

Taç 2 Üye
Pakize'nin kabuğunda plakalarının uçlarının açıldığını gördüm ve korkarak birini kaldırmayı denedim. Meğer yeni kabuğu çoktan gelmiş, tüm güzelliğiyle üsttekinin gitmesini bekliyormuş. Her gün güneşlendiğimiz için kabuk rengimiz bir hayli hoş.

mailto:/img842/5701/130820124558.jpg

mailto:/img850/8515/130820124575.jpg

mailto:/img269/8651/160820124688.jpg

mailto:/img267/6923/160820124674.jpg

mailto:/img228/408/130820124497.jpg

130820124539.jpg

Vee akvaryumun başındaki havalı kız da Cipsi :) Ablamlar tatile gittiğinden bakımından ben sorumluyum. Pakize'nin evine göz dikmiş, kafesi açtığımda her fırsatta akvaryuma gidiyor, akvaryumu duş teknesi yerine kullanıyor, ayaklarını kafasını suya sokuyor. Pakize'yi de çok korkutuyor bir kaza olmasın diye gözlemliyor, gerekirse Pakize'yi ya da Cipsi'yi ayırıyorum :)

mailto:/img225/2614/110820124476.jpg

mailto:/img850/5108/100820124459.jpg

Bunlarda kaşınma videolarımız
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XobdjZY4Qg0&feature=channel&list=UL[/video]

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=a7yk2FmLXxU&feature=youtu.be[/video]

Cvp: Pakize ve Cipsi

pakize de cipsi de çok sevimliler bu arada cipsinin türü ne merak ettiğim için soruyorum hiç bilmiyorum bu konuları

pakizede cipside güzel fakat pakize çok güzelleşmiş :smile::smile::smile:

o ilk videoya bayıldım yahu :) elinize sağlık.

Çok şirinler :) Hele de pakize.
Ancak pakize kuşun kuyruğunu ısırırsa tüyünü koparabilir. Bildiğim kadarıyla o uzun tüyler hassa oluyor. Yada kopmazsa kuş pakizeyi sürükleyebilir. Bir anlık dalgınlığa gelmesinde, dikkat et Belkız.

Güzel yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar :)
Cipsi'yi sağ salim ablama teslim ettim Emre abi :) Pakize renginden olsa gerek pek yanaşmadı Cipsi'ye :)

PET SHOPA GITTIGIMDE BANA KABUK SERTLEŞTIRICI SORDULAR ALAYIMI GERK VARMI
VE YARARLIMI

kabuk sertleştiricilerin içinde silikat adında inşaat malzemelerinde kullanılan bir madde vardır.
Suyla temas halinde gözlerede temas edecektir. uzun vadede körlüğe neden olur. kabuğu sertleştirmez aksine güneş ışığının alınmasını engelleyecek şekilde gözeneklerin tıkanmasına neden olur.
asla kullanmayın.

Geri