Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Pakize ve Evi (yeni fotoğraf)

Zencefil

Bordo Bereli
5 senelik arkadaşımı sizlerle de tanıştırmak istedim. Aldığımda hasta bir kaplumbağaydı gözleri şişmişti. Veteriner yardımıyla tedavi edildi ve ondan sonra hiç hastalık görmedik.(Nazar değmesin.)
Pet shopta ki üstün bilgili adam kesinlikle dişi diye verdiği kaplumbağaya Pakize ismini koyduk.Ama kapluşum büyüyünce erkek olduğu ortaya çıktı :)
Şimdi tosuncuk gibi (birazcık tontonuz) 5 yaşında erkek Pakize'm var :)

dsci0006q.jpg

mailto:/img694/9707/dsci0025pq.jpg

mailto:/img690/8745/dsci0034nt.jpg

mailto:/img152/4034/dsci0027d.jpg

Yemek sefası :)

mailto:/aywqa.jpg

Evimizin son hali gündüz;

mailto:/axxp4i.jpg

Gece;

mailto:/2nl5vk9.jpg

RE: Pakize ve Evi

Çok güzel bir kaplumbağanız var.

Uzun yıllar mutlu mesut geçinirsiniz inşallah...

çok şeker bu :))
uykulu bi hali var resimlerden :D çok hoşuma gitti :)

pakizem adına iltifatlara teşekkür ederim :)

uzun yıllar yaşasın ve hep beraber mutlu olun inş :) sevimli kereta

Tırnakları çok kokuttu beni ilk defa böyle uzununu gördüm gereyinden fazla uzun değil mi ??

Kaplumbağam erkek doğal olarak tırnakları uzun :)Bu ara daha da bir uzadı ama ben onu uzun tırnaklarla seviyorum :)

Akvaryumunuz çok güzel :) fakat o kayaların yıkılma gibi bir ihtimali yoktur inşallah :)

İnşallah uzun ömürlü olur kaplumbağanız. Hangi Veterinere götürdünüz acaba hangi ilde oturuyorsunuz? Erkek olduğunu nasıl anladınız? Sadece tırnağından mı başka şeyler de var mı?

batsguer' Alıntı:
İnşallah uzun ömürlü olur kaplumbağanız. Hangi Veterinere götürdünüz acaba hangi ilde oturuyorsunuz? Erkek olduğunu nasıl anladınız? Sadece tırnağından mı başka şeyler de var mı?

Ankara üniversitesi veterinerlik fakültesine götürmüştüm.Erkek olduğunu kuyruğundan, tırnaklarından ve cinsel organını görünce anladım.

Geri