Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Pen Plax-Turtle Bank

dbasol

Gümüş 3 Üye
Arkadaşlar camdan ek bir kuru alan siparişini halledene kadar geçici süreyle bir çözüm arayışına girdiğimde ilk olarak aklıma Turtle Bank geldi.

mailto:/urun_detay.aspx?kat=0&urn=15058

Kutuyu açar açmaz büyük bir hata yaptığımı anladım, zira inanılmaz kalitesiz bir plastik ile iki mıknatıstan başka bir şey çıkmadı. Ana parçanın suya inen bir rampası olmadığından ve plastik kaydığından kaplumbağaların hiçbir şekilde çıkamadı plastik parçaya. Ürünü aşağıdaki pen plax ile değiştirdim:

mailto:/urun_detay.aspx?kat=0&urn=12140

Rampası olduğundan dolayı daha başarılı bir ürün ve en azından tek parça küçük bir plastik yok, daha karışık ve modifiye edilebilir bir ürün. Üstelik daha ucuz. Tek sıkıntısı maksiumum 30 santime kadar çıkabiliyor ki bu bana yetmedi. Ben de normalde aşağıda akvaryum tabanına tutunacak vantuzlarla sabitlemek yerine yan camlara vantuzlarla yapıştırdım sabitlemek için.

Fotoğrafları yakında ekleyeceğim, tam bir çözüm olmasa da geçici olarak işimi görüyor. Su seviyesi daha düşük olan arkadaşlara tavsiyem penn plax. Turtle bank ise bahsettiğim sebeplerden dolayı kesinlikle uygun değil.

Cvp: Pen Plax-Turtle Bank

doğa bir an önce fotoğrafları gönder ben de almayı düşünüyordum. keşke turtle bank'in resmini de suya koyduğunda çekseydin. iyi bilgi olurdu.

İlk verdiğiniz ürün orjinal turtle bank değil. Yani exo terranın ürünü değil. Yan sanayi gibi düşünün zaten tek bir boyu var. O yüzden kullanışlı olmamış olabilir. Yoksa turtle bankler gayet kullanışlı vede kullanıyorum :)

mailto:/en/products/turtle_bank.php

Evet Mert doğrı söylemiş. Orjinal ürün yukarıdaki. Hem ergonomik, hem malzemesi kaliteli, hem rengi güzel, hemde 4 mıknatıslı. Yani açok kullanışlı ama bu marka ürünlerinin ülkemize girişinde aksaklıklar olduğu için bahsettiğiniz sarı olanı getirdiler. Oda bahsettiğiniz sebeplerden çpk eksi puan aldı.

Penn plax yan camlarda tutunma sorunu yaşarsa altına camdan bir sehpa yapıp üzerine yapıştırabilirsiniz. Yani akvaryumun o kızmını zeminden yükseltmek.

geçenlerde ben de bir ürün paylaşmıştım o da çok güzel ve kullanışlı görünüyordu fakat fiyatı bunlara göre daha pahalı

Geri