Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

peninsula cooter ve yellow belly slider

makinist22

Bronz 4 Üye
yellow belly slider
mailto:/k973gz.jpg

peninsula cooter
mailto:/2q9vtpk.jpg

şuan fotoğrataki akvaryumda değiller. 100*40*50 lik bir akvaryumdalar. ilerleyen günlerde akvaryum tanıtımı da yapacağım.

Cvp: peninsula cooter ve yellow belly slider

güzel hayvanlar, yalnız dikkat et üşüyecek bir durum olmasın. bu zamanları en zayıf oldukları zamanlar. zorunlu bir durum olmadıkça akvaryumdan çıkarma. yellow belly boy atmaya başlamış bile ara çizgiler genişlemiş.

Uzun ve sağlıklı ömürleri olsun :) Cooterlar çok güzel kaplumbağalar. Ülkemizde bulabildiğiniz için şanslısınız. Yellow bellied sliderlar ise benim hayallerimi süslüyor :) Cumberland ve RES ime ilave olarak slider alt türlerini çeşitlendirmek istiyorum.

Maşallah ikiside çok güzel. Sağlıklı büyüsünler.

Cooterın başının deseni muhteşem bu arada.

Bu arada dikkatimi çeken yavruda olsa erişkinde olsa peninsula cooter türünün ana deri renkleri siyah. Hem yavru hem erişkin hallerine ait iki video eklemek istedim. Diğer arkadaşlarda türü daha yakından görmüş olur.
http://www.youtube.com/watch?v=_6fY2y-3uSA
http://www.youtube.com/watch?v=yATJ9OTy44I

Bunların boyutu slider türünden daha çok büyüyor diye hatırlıyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=fLngD1f-D3k

Bu arada sendeki yellow belly olanın desen ve renkleride çok güzel. İkisinede nazar değmesin.

Çok teşekkürler.. en kısa zamanda akvaryum tanıtımı yapacağım. sizlerin yorum ve tavsiyelerinizi almak için...

Detaylı resimleri bekliyoruz o zaman. Genel değerlendirmede yapmış oluruz.

Abi o canavar nedir oyle ya bir 45 cm var herhalde sanirim akvaryum ortaminda o boya gelmez sliderlarla ayni bot normali diye biliyorum zaten o boya gelse 2 metrelik bir akvaryum anca yeter
Hayvanlar cok guzel, uzun omurleri olsun

Adamın bir karışı 25 cm olsa muhtemelen dediğin ölçülerde var. Cooter türleri için bir kaynakta doğada 44 cm boya ulaşıyor diye okumuştum. Akvaryum ortamında o kadar olmasada uygun sistemde 37-38 cm boya rahat ulaşır. Yani akvaryum enide önemli.

Peninsulaya ait cok bilgi bulamadim genelde river turtle cikiyor
Cooters
Burada 28 yasinda 11 inc yani 28 cm yanliz bu akvaryumda buyumus altta yazana dogada gore 12-16 inc olurmus (30 bucuk cm-40 bucuk cm) kucukluk donemleri icin 20-30 gallon su lazim denmis amerikan galonu olarak farzedersek 74-111 litre buyuklukte ya cok buyuk bir tank yada dis mekan havuzu demis birde ilk fotografin altinda yazan sey dogada ilgincime gitti (dogada camur vs. den dolayi kabuklari fotograftaki gibi olmazmis) 40 yil veya daha fazla yasarmis insanlar tarafindan olduruluyormus satilmak yada yemek yapmak icin aliniyorlarmis yada emre abinin son videosundaki gibi timsahlar tarafindan oldurulup yara aliyorlarmis ama yinede sert bir tur oldugu icin hayata tutundugunu falan yazmis bitkiler altinda gizlenirlermis gece suda uyurken
Suda bizimkilerden farkli bunlar su icinde uyurmus ve bazi sicak bolgelerde kalanlar kis uykusuna yatmazmis (dogada) yatarlarsa 2 ay camurda yada su altinda olabilirlermis bizimkiler sanirim su icinde yatmiyordu bu surede nefes almamalarina ragmen sudaki oksijeni kloakadan alip kullanirlarmis

Sizinde ilginc buldugunuz birsey olursa paylasirsaniz daha da efektif olabilir

mailto:/caresheet_slider_cooter.asp
Bu nekadar dogru bilmem ama hem slider hem cooterlar icin 50cm-75 cm arasi bile olabilir denmis ama genelde erkekler 25 cm yi gecmez disiler ise 35-40 cm olur diyor

En güzelleri peninsula ve florida cooter, özellikle red belly olanları. Birkaç videoda daha gördüm. Erişkin halleride çok güzel.

Benim en sevdigim fly river en ilginc buldugum mata mata
Akvaryumda beslemek icinse western painted isterdim yada senin de sevdigin diamondback terrapin

Mary River Turtle de güzel bir tür. Ama fly river olanında tek yüzgeç olan tatlı su kaplumbağası olması ilginç tabi.

Map, painted ve diamondback türlerinin hepside çok özel.

Bu arada doğadaki bu çamur kaplı kabuk olayına bir kaç örnek eklemek istedim.

mailto:/ZNMMMo.jpg

mailto:/YPqqgj.jpg

mailto:/9Xggmr.jpg

Buda uçan minik :)

mailto:/krGG6r.jpg

o nasıl bir duruştur ya. :smile: kung fu tosba.

Geri