Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Penn plax Rep600 Kaplumbağa Su Altı Platformu

Cagatay

Bronz 3 Üye
Arkadaşlar geçenlerde ebayde bu ürünü gördüm ama ayrıntılı bir resim yok. Aramızda bunu kullanan ya da bilgisi olan var mı?
Aradım burdada satılıyormuş.

mailto:/evcil-hayvan-petshop/penn-plax-rep600-kaplumbaga-su-alti-platformu-82114737

Not: Turtle bank, dock, pier le ilgili konular var ama rep600 la ilgili konu göremedim daha önce sorulduysa özür :)

Cvp: Penn plax Rep600 Kaplumbağa Su Altı Platformu

mailto:/forum/Konu-the-kapluss-v2-0.html?highlight=the+kaplu%C5%9F bu arada ürünün adı turtle topper

Çok teşekkürler adını eksik biliyormuşum demek ki :)rampa kısa gibi uzatılabiliyor mu ki? su bu kadar yüksek olmasına rağmen çok girmemiş alta bahattin kaçar bu kadar yüksek sudan :(

Bu videoda herşeyi anlatılmış http://www.youtube.com/watch?v=LICy7PWiCQg kaçması imkansız en büyük avantajı suyu tam seviye kullanabilmek

Bu kuru alanın dikkat edilmesi greken en önemli yanı genişliği. Tam akvaryum üzerine oturduğu için belli bir toleransı var. Akvaryuma uyup uymadığını iyi değerlendirmeli. Boşuna ürün almış olmayın.

Eğer genişlik küçük gelirse şu şekil bir düzenek kullanabilirsiniz, sabit olmasına özen gösterilirse problem olmaz boyutlar.

mailto:/thumb_userimages/large/2011/08/21/11/thm_phpQtwzEp.jpg

Evet yandan sabitleme sıkıntı ben vidalı olduğunu düşünmüştüm değil sanırım. Benim akvaryum 28-29 cm genişliğinde. Akvaryumun büyük olması daha iyiymiş anarxia' nın gönderdiği fotoda kuru alan biraz aşağıda bu sayede su daha alçak olmuş. Yandan tutturunca biraz daha doldurmak lazım. 2 aylık kaplumbağa 4cm tırmanıyor :S

Aynı üründen bende kullanıyorum ve çok memnunum. Muhteşem bir ürün.
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ENjFaVKimbg[/video]

süpermiş ya. engin abi balıkları yemiyorlar mı :)

Bu üründe en 35,6 ben enimi 25 ölçtüm. Sağlı sollu 5 cm kısa kalıyor bu boyutlarda sıkılayamaz mıyım? Rampa girişi tamamen açık değil sağlı sollu taşan kısımlarda açıklık yok kaplumbağanın dışarı atlama şansı yok.

Bir de turtle pierin 29*24 genişliği ve 18*12 rampası var. Benim akvaryuma 70*25 sığarmı ?

Nasıl özendim nasıl özendim:)) Güle güle kullanın:)

çağatay sorun olmaz tam tersine akvaryum eni daha büyük olursa uymaz ben o açıdan alamıyorum. bunun tek sıkıntısı yetişkin evrede girişten geçmesi sıkıntı verir ama o aşamaya kadar bayağı uzun seneler gider.

Cem abi eminmisiniz 5 er cm farkı kapatacak kadar toleranslımıdır yandaki aparatlar. Eğer kafan rahat olsun kullanırsın diyorsan alıcam. Bendekiler yavru 2 adet. Ortalama kaç yaşındayken yetersiz gelir. Yemleme her gün kafası kadar reptomin+sera gammarus.

Bir de turtle pierin 29*24 genişliği ve 18*12 rampası var. Benim akvaryuma 70*25 sığarmı ? diye bi sorum var.:)

mailto:/evcil-hayvan-petshop/rep600-kaplumbaga-su-alti-platformu-69139092

çağatay turtle topperın düzeni böyle senin akvaryumun yandan ufak bu durumda sıkı olsun dersen yan kasnaklarla cam arasına strafor sıkıştırarak sabitleyebilirsin. ama bu şekilde de kullanabilirsin sağa sola kaysada çıkıntı düşmesini engeller.

turtle pierde düz alan üçgen ve akvaryuma oturur. ama rampa uzantısı yan cama değebilir bu durumda rampanın ucunu kesmek gerekir. pierin büyük boyları ek ayakla 30 cm'ye kadar yükselebiliyor.

topperın avantajı su yükseltme olanağı verirken pierde kaçmasını engellemek için her kaplumbağanın her boy atmasında suyu biraz daha azaltman gerekecek.

Kesinlikle pier 30 da sınırlı kalıyor. Rampanın sığacağını da zannetmiyorum. Topper gayet iyi gibi onu alıcam çok büyük ihtimalle strafor da iyi çözüm onuda deneyebilirim. Denedikten sonra yazarım tekrar :)

Cagatay' Alıntı:
Evet yandan sabitleme sıkıntı ben vidalı olduğunu düşünmüştüm değil sanırım. Benim akvaryum 28-29 cm genişliğinde. Akvaryumun büyük olması daha iyiymiş anarxia' nın gönderdiği fotoda kuru alan biraz aşağıda bu sayede su daha alçak olmuş. Yandan tutturunca biraz daha doldurmak lazım. 2 aylık kaplumbağa 4cm tırmanıyor :S

bilmiyorum aldınmı ama belki aynı ölçülerde akvaryumu olanlara yardımı olur..benim akvaryumun genişliğide aynı seninki gibi ve alttaki dinlenme platformu 1-2 cm fark ile ne yazıkki sığmadı bende onu çıkarttım takmadım ama geri kalanı çokta güzel oluyor..63 lira gittigidiyordan aldım çokta memnun benim kaplumbağalar..herkese tavsiye ederim..linkte şu. gerçi verilmiş daha önce ama ben yinede vereyim... mailto:/evcil-hayvan-petshop/penn-plax-rep600-kaplumbaga-su-alti-platformu-82114737 satıcıdanda çok memnun kaldım..hem telefon etti verdiğim lamba stoklarında kalmamış yerine başka bir lamba vede hatalarını telafi etmek için extradan bir vitaminli yem gönderdi saolsun..

Arkadaşlar öncelikle merhaba , konuda bahsi geçen kuru alan için bu platformu almayı düşünüyorum. Bir kaç sorum var cevaplayabilirsiniz çok sevinirim.

-Akvaryumun ölçüleri : Boy: 60 cm En: 23 cm Yükseklik: 35 cm , ürünün En: 35,6 cm sanırım aradaki farkı straforla veya araya bir şey koyarak kapatabilirim ?

-Kullanan arkadaşlar için sorum , benim azman 16 cm boyunda 14 cm genişliğinde yetişkin evresinde , bu ürüne rahat girebilir mi ? o çıkış rampasına sığmada sıkıntı çıkar mı ?

Sorularımı yanıtlayabilirseniz sevinirim daha başka önerilerede açığım tabiki

Benim akvaryum enide 25 cm ve yerlestirmede sorun cikmiyor. Strafor kullanmaya da hic gerek yok. Aksam ben detayli bir kac foograf yuklerim aklinizda ki soru isareti gider. Rampa boyunu olcmedim hic eve gecince onun hakkinda da bilgi veririm.

Hazir kuru alanlar icerisinde en kullanisli olan diyebilirim. Su ici dinlenme alani da mevcut. Akvaryumu tam kapasite kullanabilmemizde ayri bir avantaj.

Linkte topper hakkinda bir kac bilgi mevcut. mailto:/forum/Konu-hazir-kuru-alanlarin-tanitimi-resim-video.html bir diger adi turtle topper dir.

yiğit seninki yetişkin boylarda bu işine yaramaz. alsan bile uzun süre kullanamayacaksın. ve akvaryumu da yenilemen gerekiyor. eni çok dar. evladiyelik olan şart gözüküyor artık. mümkünse eni 40 cm olan bir akvaryum alırsan hayvanın rahat manevra yapması da rahat olur. yani alacağın akvaryumun ölçüsü 80*40*50h ve en az 8 mm cam kalınlığı olmalı.

cem' Alıntı:
yiğit seninki yetişkin boylarda bu işine yaramaz. alsan bile uzun süre kullanamayacaksın. ve akvaryumu da yenilemen gerekiyor. eni çok dar. evladiyelik olan şart gözüküyor artık. mümkünse eni 40 cm olan bir akvaryum alırsan hayvanın rahat manevra yapması da rahat olur. yani alacağın akvaryumun ölçüsü 80*40*50h ve en az 8 mm cam kalınlığı olmalı.

Çok teşekkürler , akvaryum değiştirmek benimde aklımda aslında peki kuru alan için hazır olanlardan ne öneriyorsunuz?

Geri