Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Piknikte Çektiğim Bir Kaç Kaplumbağa Fotoğrafı

MirkaNuA

Yeni Üye
mailto:/images/28764537595794659137.jpg
mailto:/images/28286562013195405451.jpg
mailto:/images/99725624864248290735.jpg

Daha çok fotoğraf çekmek isterdim ama kapluşlar ürküyordu :) Ayrıca bol bol yemek verdim. Kırmızı yanaklı çoğu tür olarak. Merak edenler için İzmir-Buca Gölet.

Cvp: Piknikte Çektiğim Bir Kaç Kaplumbağa Fotoğrafı

Ben de sandım kendi kaplumbağanı götürdün, böyle çimlerin üstünde falan fotoğrafları var :) Güzel fotoğraflar, tebrikler.

Türkiye kırmızı yanakların doğal yaşam ortamı değil.
Emin misinin oradakilerin kırmızı yanak olduğuna?
Bence yerli türleri gördünüz gölette.

Belki de akıllının biri gölete bırakmıştır Arzu hanım.Ülkemizde böyle tip insan çooookkk...
Çok güzel fotoğraflar...Teşekkürler.

Çoğunluğun kırmızı yanak olduğunu yazmış arkadaş açıkçası ondan şaşırdım.
Yoksa vicdansız insanların zavallı hayvanları göllere terk ettiklerini biliyorum :(

O taraflar genelde sıcak oluyor ya belki alışmışlardır kimbilir...Onları göle bırakmak isteyenlerden biri de benim babam.Burada ırmak var oraya bırakalım kışa kadar alışırlar diyor.
Yanlız bunlar bana da krmızı yanak gibi gelmedi açıkçası.

Bence onlar çizgili.

Kırmızı yanaklı keşke daha net çekebilseydim. Hatta ilk gördüğümde bende şaşırdım, en üstteki fotoğraftaki çizgili. Ortadaki ve en alttaki kırmızı yanak yüzde yüz eminim gözümle gördüm hatta cips verdim :)

Büyükse kapluş belki yaşlı olduğundan uyum sağlayıp yaşaya bilmiştir. Ya kaçmıştır yada birisi bırakmıştır oda. :) ama mutluca orda yaşıyorsa bir sorun yok.

Tek bir tane rastlamadım 4-5 tane vardı tabii görebildiğim oda.. Vardır gölde çok :)

Su çok pismiş ama.

Geri