Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Pleksi kuru alan kullanan arkadaşlar

dbasol

Gümüş 3 Üye
Arkadaşlar birkaç defa bu konuda yardım istedim ancak gözden kaçtı sanırım. Pleksiyi yaptıran arkadaşlar nerede ve hangi ücretle yaptırdığınıu belirtirse bizde rastgele bir pleksici bulup olayı anlatmak için kendimizi heba etmekten kurtulmuş oluruz.

Cvp: Pleksi kuru alan kullanan arkadaşlar

Ben Ankara'da, sitelerde yaptırmıştım. Bu arada silikon pilekside tutmuyor haberin olsun.

Çok ilginç, forumda birkaç kullanıcı arkadaşın pleksiden yaptırdığını biliyorum ama bu konuda paylaşım yapmamalarını anlamıyorum:D Şaka bir yana gerçekten yaptırdığınız yerin ismini, fiyatı ve hatta pleksinin fotoğrafını çekerseniz makbule geçer.

İstanbul'da daha önce tecrübesi olan varsa bu konuda bilgileri paylaşırsa sahiplendirdiğimiz bir kaplumbağa için pleksi yaptırmak istiyoruz.

emronyus' Alıntı:
Ben Ankara'da, sitelerde yaptırmıştım. Bu arada silikon pilekside tutmuyor haberin olsun.

Silikon plekside tutmuyor deken ben silikonla taş dösedim tamamına aylardır hiçbir sorun yok

dbasol' Alıntı:
Çok ilginç, forumda birkaç kullanıcı arkadaşın pleksiden yaptırdığını biliyorum ama bu konuda paylaşım yapmamalarını anlamıyorum:D Şaka bir yana gerçekten yaptırdığınız yerin ismini, fiyatı ve hatta pleksinin fotoğrafını çekerseniz makbule geçer.

İstanbul'da daha önce tecrübesi olan varsa bu konuda bilgileri paylaşırsa sahiplendirdiğimiz bir kaplumbağa için pleksi yaptırmak istiyoruz.

Ben istanbul perpada yaptırdım. Konularımda resimleri var. Sarjım bitmek üzere eve geçinde detaylı yardımcı olucam

Perpa nerede? Ve kaça yaptırdınız?

remsemiles' Alıntı:
emronyus' Alıntı:

Silikon plekside tutmuyor deken ben silikonla taş dösedim tamamına aylardır hiçbir sorun yok

Bende bayağı bayağı tutmadı. Bir de üstüne yapıştırdıklarımın döküldüğü yetmezmiş gibi silikonu tırnağımı dahi kullanmadan parmaklarımla pleksiden ayırdim. Ve pleksi sıfır gibi oldu o derece :D

sedatsahin' Alıntı:
Perpa nerede? Ve kaça yaptırdınız?

Perpa İstanbul Mecidiyeköy tarafında. Diğer bilgileri Selim verene kadar belirtmek istedim.

http://tinypic.com/view.php?pic=34nqr1l&s=6

arkadaşlar benim kuru alan linkteki. İstanbul Perpa da 2.katta Daka reklam da yaptırdım. 40x40 ölçülerinde. Yan duvar yüksekliği 20 cm. Rampa uzunluğu 25 cm. Yanlış hatırlamıyorsam 100 Tl ye maloldu. Taşları ve bitkiyi şişti akvaryum silikonu ile yakıştırdım. O kadar fişlemesine rağmen daha birini bile sökmedi

remsemiles' Alıntı:
http://tinypic.com/view.php?pic=34nqr1l&s=6

arkadaşlar benim kuru alan linkteki. İstanbul Perpa da 2.katta Daka reklam da yaptırdım. 40x40 ölçülerinde. Yan duvar yüksekliği 20 cm. Rampa uzunluğu 25 cm. Yanlış hatırlamıyorsam 100 Tl ye maloldu. Taşları ve bitkiyi sista akvaryum silikonu ile yapıştırdım. O kadar dişlemesine rağmen daha birini bile sökmedi

emre sen ne marka silicon kullandın. her silicon işe yaramaz. silicon yerine mastik kullanmış olmayasın. ve iç dış iki taraftan yapman lazım. hatta bunu lehimle birleşme yerlerinden kaynatıp yapıştırdıktan sonra üstünden geçersen daha da sağlam olur. bu işte kullanılacak tek ürün sista. bunda da iki tane var. bunlar şeffaf; 1. akvaryum siliconu 2. üzerinde %100 silicon yazan. birde lavabo üstüne ayna yapıştıran kahverengi var ama o pahalıdır.

Benim akvaryumum 60 36 25 4mm cam remselimes çok güzel kuru alanın benim akvaryumuma olur di mi?

cem' Alıntı:
emre sen ne marka silicon kullandın. her silicon işe yaramaz. silicon yerine mastik kullanmış olmayasın. ve iç dış iki taraftan yapman lazım. hatta bunu lehimle birleşme yerlerinden kaynatıp yapıştırdıktan sonra üstünden geçersen daha da sağlam olur. bu işte kullanılacak tek ürün sista. bunda da iki tane var. bunlar şeffaf; 1. akvaryum siliconu 2. üzerinde %100 silicon yazan. birde lavabo üstüne ayna yapıştıran kahverengi var ama o pahalıdır.

Sista'nın şeffaf akvaryum silikonundan kullanmıştım. Neyse zaten artık önemi kalmadı :D Çok eskiden karşılaştığım bir problemdi bu zaten....

bilgi niyetine yazayım. sistanın şeffaflar iki çeşit, biri basit şeyler için suya dayanımı yoktur. diğeri yukarda dediğim %100 silicon yazan suya dayanıklı; akvaryum siliconu kadar olmasa da o da sağlamdır.

Geri