Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

problem olabilir mi

baranb

Bronz 3 Üye
agronla nasiri elden besliyorum agron yemi tek seferde kaparken nasir defalarca uğraşıyor bazen üzülüp kuru alana bırakıyorum yemi ama ayaklarının üstündeyken bile yemi tek hamlede kapamıyor yani sanki görmüyormuş gibi.hareketleri normal sağlığı iyi gibi gözüküyor başka bir problem olabilir mi?

Cvp: problem olabilir mi

görmese hiç hamle yapmazdı Onun avlanma becerisi gelişmemiş daha ondan kapamıyo ama öteki öğrenmiş Bunlar yavruyken suya düşen ufak tefek böcekleri sinekleri kapıyolar öğreniyolar öyle Seninkide öğrenir zamanla suda yüzen yemleri kapmayı

evet mantıklı ama ne biliyim kuru alan yüzer durumda değil ve önündeki yemi kapamıyor garip gelmişti umarım dediğin gibidir teşekkür ederim yardımın için

bazısı yeme odaklanırken bazısı parmaklara odaklanıyor. parmak ısırmalarının başlıca sebebi bu. tırnaklarının ucuna sıkıştırıp verirsen yeme odaklanıp yemelerini sağlayabilirsin. eğer parmak ısırma yok suda debelenip almaya çalışıyorsa bu ayaklarını tam randımanlı kullanamayıp dengeyi sağlayamadığındandır. dik açıyla su üstünde duramıyorlar. o zaman çapraz pozisyon alacak şekilde suya yaklaştırırsan alabilir.

hiçbir problemi yok sakın endişelenmeyin. kaplumbağa yavru ise daha çok sudan yem yemeyi sevecektir. sahibine alışana kadar sudan yer. bu tüm kaplumbağaların yaptığı şey. o yüzden sorun yok. size daha çok alıştığında ve büyüdüğünde elden alacaktır.merak etmeyin.

Yeme (bir av niyeti ile) hızlı hamle yaptıklarından odaklanmayı zamanla geliştirirler. Ani hamlenin sebebi avın kaçacak zaman bulamamasını sağlamak içindir. Tüm sürüngenlerde olduğu gibi bu zamanla gelişir.

bbenim kucuk kaplumbada oyle yapiyo tek hamlede yutamiyo kirip kirp anca oyle yiyo ama bir sorun olmuyor korkmana gerek yok

bilgili arkadaşların söylediklerine katılıyorum. Kapluşlarının isimleri çok hoşuma gitti spartacus de sevdiğim karakterlerdi mutlu bir ömür diliyorum kapluşlarınla sana :)

Geri