Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

protein oranı

tosbik57

Bordo Bereli
Arkadaşlar yemlerin protein oranlarına bakıyordum pets family turtle stick ℅35 ham protein Tetra Reptomin ℅39 ham protein arasında cok fark yok ama pets family turtle stick 3 tl Tetra Reptomin 8 tl neden böyle ℅4 fark var cokmu etkili yani :ff:

Bisi daha danışıyım size Reptomin önceki yemime göre kalın ve uzun bunu kaca bölüyim bıraz sert benim kapluşlar bildiniz gibi yavru nası yapïyım :ff:
Yorum yazanların elleri der görmesin :D

Reptomin suya girince yumuşar. Rahatça yerler. Ama istersen ikiye böl.

Sadece protein oranı önemli değil, reptomin genel olarak daha kaliteli. Yani içeriğin geri kalanıda önemli.

Cvp: protein oranı

reptomindeki içerikler kaliteli ve çeşit oranı yüksek. yosun vb ürünler var. pets türk malı ve bitkisel olarak tahıl ağırlıklı. tetrada bir de ithalat vergileri binince fiyat yukarılara çıkıyor.

Reptomin suda yumusuyor ama ben üce bölüyorum rahaat rahat yiyolar :D
Emre abi ve Cem abi saolun ögrenmis oldum bunuda :) Reptomin icerığı fazla ve kaliteli pets family cesitlilik az birkisel

yavruluktan yetişkinliğe kadar her yemi her yaşa uygun nitelikte olduğu için birinci sırada. jbl küçük ve büyük olarak ayrıma gitmiş. tetrada çeşit biraz az. tropical kurutulmuş canlı ürünlerde daha çeşitli.

Cvp: RE: protein oranı

tosbik57' Alıntı:
Reptomin suda yumusuyor ama ben üce bölüyorum rahaat rahat yiyolar :D
Emre abi ve Cem abi saolun ögrenmis oldum bunuda :) Reptomin icerığı fazla ve kaliteli pets family cesitlilik az birkisel

Hiç bölmesen dahi yiyebilir. Hatta tırnaklarını takarak yemeleri uğraşmalarıda iyidir.

Sera protein oranı olarak her çeşitte azda olsa hepsinden önde. Jbl yemleri hem erişkin hem bebek için ayrım konusunda iyi hemde vitaminli yemler üreyor. Tetra az çeşit ama öz yem üretiyor. Tropical kurutulmuş gıdada dahi. genel olarak bınların hemen arkasından gelir.

benimkiler önceden komple yutardı şimdi ikiye kırıp iki partide yiyorlar. tadını doya doya çıkarıyorlar. hala elimden yemeye tam alışamadılar. birisi uzattığımda koklayıp öyle yiyor. o kısmı komedi uzatıyorum burnunu su üstüne çıkarıyor. koklayıp hoşuna gitmezse giriyor suya; özellikle tropical repto tabini yemiyor. ilk buna veriyorum. ağzına alıyor sonra tükürüyor geri.

Değişken hayvanlar. Damak tadı ve kuru alan kullanımında karşılaşıyoruz. Umarım fazla sürmez yem seçmesi.

Benim Cemsit. Koklayip elimden yiyor Cicoz alışamadı bi türlü artik reptomini kırmadan vericem :D

inşallah şimdiki işim elden yemelerini sağlamak bunun için günlük tek öğünü ikiye bölüp sabah akşama döndüm. hala yabnacıymışım gibi davranıyorlar. tek artıları odaya girdiğimde kuru alandan artık suya atlamamaları. gerçi 1 numara eskisi kadar alana çıkmıyor sürekli suda. takip edip inceliyorum. ikisi de suda olduğunda bu sürekli diğerinin peşinde geziyor. kuyruğunu kokluyor ama saldırı yok. göz dağı yok el titretme yok. kuru alanda da iki kez denk geldim bir arada çıktıklarına orada da yan yana duruyorlar biri diğerinin üstüne çıkmıyor. böyle olunca lambaları ortaladım.

Benimkiler elden yiyor. Geleli 1,5 ay oldu bana alıştılar artık yan yana durmalari benim cok hosuma gidiyor ya:D bu gün elektrikli ısıticıyi kuru alana dogrulttum cıktılar ellerini ve ayaklarını gerdiler günes sandılar heralde :)

Valla benimkilerelimi gösterdiğim anda elimi bile yemeye çalışıyolar maşallah çok iştahlılar hele lilly( eski johnny): )

Seninkilerin isimleri deisti :) elimi gösterince yem sanıp kokluyolar :haha:

Evet cinsiyet değişikliği yaşadıkta isimler yer değiştirdi. : )

Sanırım bebek oldukları için kokluyo mesela benimjohnny de öyle arada kokluyo sonra yiyo ama bazen lilly nin saldırdığını görünce oda saldırıyo

Benimkilerde öle yapiyo ,bazen koklyo bazen koklamıyo bazende yemee cok hızlı saldırıyolar :D Herkese iyi geceler...

Yiyebiliyorlar hatta öyle tırnaklarını falan kullanıyolar daha iyi oluyo bence

Evet dogru sölüyorsun reptomini kırmadan attım tırnaklarıyla kırıp yediler artik kırmadan vericem tırnakları gelissin diye :)

Ama karidesler için aynı şeyi söyleyemem onu bölmeden verdiğimde bütün yutmaya çalışıyolar sonra boğuluyo gibi oluyorlar. : )

Geri