Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Raffy P & Stick Yem Hakkında

Geberi_Jackson

Bronz 5 Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Benim 3 bebek kaplumbağam var. 3'üde büyük bir iştahla Sera Reptil Raffy I ürününü yiyorlar. Fakat bu ek yem bildiğiniz üzere. Stick ürünleri hiç bir türlü yediremiyorum. Sizin bilginize dayanarak Raffy P Ana Yem aldım, fakat bunuda yemiyorlar. Varsa yoksa Raffy I peşinde kerkenezler :D Kokusu sinsin diye aynı kabta yem bile beklettim yok abi yemiyorlar. Varmıdır bunun bir çözümü?

Cvp: Raffy P & Stick Yem Hakkında

Bir kaç gün aç bırakmayı deneyerek bu yemi vermeyi deneyin.Alışmaları şart.
Bunu yemezlerse birde küçük bir kutu tetra reptomin alıp deneyebilirsiniz.

Evet bunun için en iyi çözüm aç bırakmak benimde başıma gelmişti 2 gün bişe yedirmedim sonra yediler ana yemi

Berkcan' Alıntı:
Evet bunun için en iyi çözüm aç bırakmak benimde başıma gelmişti 2 gün bişe yedirmedim sonra yediler ana yemi

Yani aç bırakmadım da diyemem onu da denedim 1 gün aç bıraktım.. Ama dediğiniz gibi yaparım 2 gün aç bırakırım. Garip olan Raffy P veya Stick yemlere gelip bakıp geri gidiyorlar yemiyorlar. O yüzden Reptomine de yüz kıvırıcak reisler :t65y: Aç bırakmak en ideali..

Berkcan' Alıntı:

Baba 2 gündür açlar ve hala verdiğim Stick veya Raffy P ana yemi yemiyorlar burun çeviriyorlar.. İllaki Sera Reptil Raffy I istiyorlar. Ne yapmalıyım anlamadım ki?

10-15 gün dahi sürebilir ama sadece raffy I yemeleride zaten zararlı. Bu sebeple hiç bıkmadan raffy p yem atmaya devam edin.
Atacağınız yemleri bir gece önce Raffy I kutusunun içine koyunki kokusu ile aldatmaya çalışın. Birde yemlere kaplumbağa vitamini damlatın. Buda iştah açabilir. Ama bu iki uygulamayı aynı yemde yapmayın.
Nasıl olsa acıkacaklar ve yiyecekler. Eğer açlık bir haftayı geçerse vitamin takviyesi gerekecek. Ancak acıyıp gammarus verdiğiniz taktirde uğraşlarınız boşa gider, bilginiz olsun.

AEK' Alıntı:
10-15 gün dahi sürebilir ama sadece raffy I yemeleride zaten zararlı. Bu sebeple hiç bıkmadan raffy p yem atmaya devam edin.
Atacağınız yemleri bir gece önce Raffy I kutusunun içine koyunki kokusu ile aldatmaya çalışın. Birde yemlere kaplumbağa vitamini damlatın. Buda iştah açabilir. Ama bu iki uygulamayı aynı yemde yapmayın.
Nasıl olsa acıkacaklar ve yiyecekler. Eğer açlık bir haftayı geçerse vitamin takviyesi gerekecek. Ancak acıyıp gammarus verdiğiniz taktirde uğraşlarınız boşa gider, bilginiz olsun.

Dostum ölmezler diyorsan, kesinlikle çeşitli yem yemelerini istiyorum. Uğraşırım ama ölmezler diyebiliyorsan :D

yemi kırıp at ve kuru karideste al.

Bunun garantisini veremem tabiki. Çünkü kaplumbağa direncine ve metabolizma durumuna göre değişebilir, ama genel olrak açlığa 1 aya kadar dayanırlar. Zaten bu beslenme şekli ilede sağlıklarını kaybedecekler. Bu sebeple risk almak gerekecektir.
Benim iki kaplumbağam 13 gün yemek yemedi. Ancak dediğim gibi bir haftayı geçince vücut dirençleri için gerekirse zorla vitamin vermek gerecek.

Sera yerine tetra reptomin ve sanyu da verebilirsiniz.İkisi de gayet sağlıklı yemler. Ayrıca JBL agil, JBL calcil ve sera carnivor da güzel, sağlıklı yemler arasında. Belirttiğiniz yemlerde ısrar etmek yerine dediklerimi de deneyebilirsiniz. Hemen hemen aynı kategorideki yemler bunlar.

Geri