Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

raffy ve dona :)

euqenie

Gümüş 3 Üye
url=http://bit.ly/c25MCx]mailto:/1j/2/v3yvc.jpg[/url] enn buyuguumuzz vee enn ufagimizzin tatliligini gorun istedim :)

Çooook Masallah ufakliktaki uyanikligi buyukteki anlayisi takdir ediyorum :)

Maşallah çok güzeller :)
Bu üst üste durmaları çok güzel gözüküyor.

Uzun ve kavgasız ömürler ayrıca.

Evett kesinlikkle ufakk cook fenaa ya karistrio ortaligi cekilio sonra :) hep boylee digerlerinin tepesinde uyuyo falan hiic inmio ki :) saolun cook :)

Umarimm kavgadizz ve uzun bi omur olurr :)

Cvp: raffy ve dona :)

güzel poz yakalamışsın. doğal kaya üstünde olsalarmış dünya literatürüne girecek poz olurmuş. resim sonrası küçük 2 saniyelik süpermen olmadı inşallah. :smile:

bu arada kireçlenme almış başını yürümüş arada damacana su ile takviye yap.

Yook yokk olmadi hic istifini bozmuo oyle korkup kacmasi yook keyif devam ediyo:) oyle mi takviye yapinca duzelir mi baska bir şe ye gerek yok dimi

Takviye kireçli su oranını düşürecek plaka değişimleriylede hayvanlardan gidecek.

Ama bunlar çok tatlı beee :) benimkiler de üst üste yatıyor beni görünce hemen arlıyorlar suya

nil, elinde başka bir filtre varsa filtre torbası veya kese içine carbon malzeme alıp sünger yerine bunu koyarsan kirece az da olsa bir faydası olacaktır. hani daha büyük akvaryuma geçişte eski filtre çöp olur diyoruz ya bu şekilde bir kullanım filtrenin ziyan olmasını önler. mesela amonyak içinde seachem denitrate kullanılabilir. bu şekilde filtreyi tekrar kazanmış olursun. torbanın çevresine elyafta sararsan içindeki toz zerreleri de suya geçmemiş olur.

Boy farkliligi problem yaratiyor mu? yemlemelerini ayri mi yapiyorsun?

Tamamm onu dikkate aliicamm filtre var fazladan zatenn :) alismalarindaa bi iki gun sikinti yasadik zatenn ayrii yerde baktım sonraa bi problem olnadii boy farkkliliinda. Yemleneyi aybi yerde yapiyorum buyukleri kenaraa çekiyorum digeri dona yiyene kadar yaklastirmiyorunm yanina digerlerini. Yemle oyaliyorum onlari rahat oluyor

Geri