Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

raffymm:)

euqenie

Gümüş 3 Üye
mailto:/1c/v/quhxx.jpg
quj0h.jpg
mailto:/1c/v/quj12.jpg
quj1t.jpg

arkadslar benim raffym :) sizce sağlıklı mı nasıl kabuğu falan ?? kaç yasında olabilir bilgilendirirseniz sevinirim :)

Ne zamandır sizde benim Johnny me benziyor o yüzden 4 aylık olduğunu tahmin ediyorum onun 4 aylıkken ki haline benziyor da.: )

Cvp: raffymm:)

2 ay kadar oldu :)) tontiş mi olacak sizce biraz yoksa normal mi :)

Boy attığı zaman düzeliyorlar yemini kafa hacmi kadar verip iki öğüne bölerseniz sağlıklı bir şekilde büyür maşallah diyorum hatta benimkileri de atayıp ordn bakın nasıl değişeceği hakkında fikriniz olur.
mailto:/forum/Konu-lilly-ve-johnny-buyuyor.html işte benimkiler: )
Hangi yemleri kullanıyorsunuz

oyy oyy oyy masalllahh yaa cook tatlılarr :)) karides veriyorum bi de reptomin :) arada marull tavuk yiyor :)

Teşekkürler seninkini de benim ufaklığa benzettim bende o yüzden göstermek istedim: ) vitamin kullanıyormusunuz karides kutu da değil mi

Bir de raffy nin kabuğunda kireçlenme mi var foto net değil ama öyle göründü bana dinlenmiş su mu kullanıyorsunuz

evett benziyor gercekten . yook karides kutuda degill vitamin bi donem kullandımm sonra kullanmadım . devit3 veriyorum arada

fotodan kaynaklanıyor sanırım içtigimiz sudan kullanıyorum . musluk suyu kullanmıyorum .

Anladım karides poşetteyse kesinlikle kullanmayın derim parazit oluşumuna neden olabilir ve tarihi geçmiş olabilir kutu ürünlerinde mutlaka skt bakmanızı tavsiye ederim vitamini de haftada bir mutlaka kullanmalısın çok faydalıdır bunu için en iyi marka sera sera reptilin vitamin ya da sera mineral yem kullanabilirsinniz ben minerali tavsiye ederim bende onu kullanıyorum kalsiyum bakımındanda zengin reptilini hasta olursa ki inşallah olmaz kullanabilirsiniz karides içinde yine sera raffy l tavsiye ederim reptomin hiç kullanmadım ama iyi bir yem olduğunu biliyorum ben sera raffy p kullanıyorum devit3 ü nasıl kullanıyorsunuz

hımm not aldım bunları saolun. yemine damlatıp veriyorum. 2 haftada bir de kabuguna uyguluyorum. raffyi kuruluyorum guzelce . o sekilde uyguluyorum . gunslenme sorunumuz var da

Benim kapluşlarda güneşe çıkarınca kaçmaya çalışıyorlardı ölüm fanusunda güneşe çıkarıyordum bende onlara başka bir kap yaptım şimdi severek çıkıp güneşleniyorlar nedeni güneşin yoğun olduğu saatlerde çıkarıyorsanız o da olabilir ya da sizde benim gibi küçük bir kapta güneşlendiriyorsanız size yaptıgı kabı da göstereyim bir fikir olur sizin için

mailto:/forum/Konu-benim-minik-sapsigim.html

Kapluşunuz bir adet değil mi ekipman eksiğiniz var mı

hımm baya guzel olmuşş ben de de boyle bi kap var uzerini nasıl yaptınız ?? ben de deniyim bari ya . sabah erken saatte gunesşlendiriyorum ama guneslenmiyor.bir tane .sımdilik cokk eksik var ısıtıcı uva lambam falan yok henuz

Isıtıcı çok önemli gerçekten kuru alan lambası da kapluşun kabuklarıni kurutması gerek mantar oluşumunu önlemesi için. Kuru alanı cd kabının şeffaf kısmını kullanarak yaptım dört tarafında boşluk var ipleri çift kat yapıp boşluklardan geçirdim kabın kilit için bir yeri var oraya eğimli olacak şekilde bağladım hakreket eden bir yer olduğu için eğimi artırıp azaltabiliyorum baya kullanışlı kullanmadığım zamanlarda da kapağını kapatıyorum toz düşüp suyu kirletiyor
Akvaryum ebatları nedir

kap su ile dolu mu oluyor guneslendirken o kuru alana nasıl cıkıyor peki?? ayy hiç bilmiyorumm kii bakmadım hediye geldi akvaryum bana

Evet rahat yüzebileceği kadar dolu olmalı kuru alanı eğimli tutarsanız bi tarafı suyun içinde kalırsa çıkar bir de cd kabının üstüne halı kaydırmaz koymalısınız tırmanabilmesi için ölçüsünü bilirseniz iyi olur ısıtıcının watt ını ona göre ayarlayacaksınız çünkü akvaryumunda 3/2 si suyla dolu olmalı akvaryumda kuru alanınız var değil mi
Fotoğrafını çekip koyarsanız akvaryumun daha yararlı olabilir

tamamm su an yukleyemiyorum arkadstayımm cunku aksam yuklerim. yne de pek anlamadım nasıl yapıldıgını :)

Cd kabını eline aldığında anlarsın çok kolay çünkü şeffaf kısmında deliklerde hazır sadece ip geçirip kaba bağlayacaksın bir ucu suyun içinde olacak diğer ucuda havaya kalkıyo bu durumda yokuş gibi rahatça çıkabiliyorlar

nil hayvan güzel, kabuğu temiz, kabuk araları alt ve üst bağada açılmış, büyüyor. 4-5 aylık civarlarında gözüküyor, ama ekipman yetersizliği sebebiyle daha ileri bir aylıkta olabilir. ekipmanları bir an önce temin et. bu hem sağlık hemde büyüme açısından da faydalı. yem konusunda duygu ile aynı fikirdeyim. açık karides yerine sera raffy I al. ana yem olarakta sera raffy p ve tetra reptomin. ayrıca vitamin kullanmıyorsun sanırım. bunun içinde sera mineral yem al. bu vitamin, çeşitli madenler ve kalsiyum içeren bir yem. bu yemi haftada bir gün iki öğün veya haftada ikiye bölüp her birinde bir öğünde ver.

Geri