Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Rafi için özel beslenme ?

samet52

SKF Delisi
arkadaşlar daha önce rafi hastalanmıştı ve hep beraber tedavi etmiştik , sağlığı maşallah gayet yerinden uzun bir süre geçmesine rağmen hala 3.8 cm , normalde rafiye

1.gün sabah reptomin akşam 1 reptomin
2.gün sabah karides akşam 1 reptomin
haftada bir rugil haftada bir de vitamin veriyorum
ama büyümüyor

bunun için ne yapmam gerekir , nasıl bir yöntem uygulamalıyım.

Cvp: Rafi için özel beslenme ?

Yemleri arttır. Mesela sabah 1 reptomin akşam 2 reptomin gibi. karidesi de arttır. Başka şekilde büyümezler samet ama tuhaf gerçekten büyümemesi.

Hastalık büyümeyi yavaşlatmıştır bence.

Boyu geldiğinde ne kadardı, ne kadar zaman geçti?

samet bence de biraz yemi artırmanda fayda var. özelikle karidesi her öğünde bir tane ver o boyda en ihtiyacı olan yem bu. raffy p de al. ben mesela her öğünde üç tane veriyordum o zaman. her öğünde repto, raffy p ve karidesten birer tane ver büyüme çağında iyi bir enerji alsın ki ona göre canlanıp harekette etsin. hala hastalığın verdiği zayıflık mevcut. belli bir boya geldiğinde büyüme hızı yavaşlıyor ve daha çok doyma amaçlı uygulama yapıyoruz.

Boyu 2.5 cm di en fazla ilk aldığımda ,3.5 ay civarı oldu iyileşeli , hastalığı atlattığında 3 cm civarı iken şuan 3.8 cm ki en azından 1.5 ay öncede 3.8 cmdi ,

raffy p de elimde var o zaman hergün karides,reptomin,raffy p yi kafa hacminin biraz fazlası kadar vereyim bunlar dışında protein değeri çok yüksek mutlaka faydası olur dediğiniz bir yem veya besin önerinizi var mı

Biraz kurutulmuş balık takviyeside olabilir. Sera royal kutusu büyük gelirse tropical dired fish alınabilir.

peki çok teşekkürler şuan royal büyük gelir diye düşünüyorum , tropical dried fish siparişi veriyorum

Ben veriyorum ve bayılarak sonunda bitirdiler dün. Artık royal ve energil balıklarına geçeceğiz :)

Geri