Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sadece karides yiyor.

samet52

SKF Delisi
rafi sadece karides yiyor arkadaşlar normalde daa önce sera raffy p yiyordu ama 5-6 gündür sadece karides yiyor serayı ağzına alınca geri atıyor yada hiç bakmıyor zaman zaman , nasıl bir yöntem uygulamalıyım sizce

Cvp: sadece karides

Yemi karideslerin arasında bekletirseniz kokusu siner kandırabilirsiniz. Olmazsa bir gün aç bırakıp yedirmeyi deneyebilirsiniz.

evet kokusundan tanıyabilirler.öyle kandırın bence.

1 gün aç bıraktım şimdi yemlerden biraz koyayım karideslerin yanına akşamki sonuç için bilgilendiririm çok teşekkürler

Yememesi kötü olmuş :( Kapluşun başka bir sağlık problemi olmadığından eminseniz yani kuru alanda bekleme halsizlik hareketsizlik gibi ters giden birşeyler yoksa yem yiyene kadar en azından iki üç gün karides vermeyin. Kıvırcık yaprağı atın suya çok acıkırsa tadına bakar en azından, 3. gün ana yemden verin umarım bu sefer yer benim kapluşlar yem değişikliği yaptığım zamanlarda ilk 1-2 gün yemezlerdi ama sonra mecbur acıkınca iştahla da yerlerdi.

hareketliler hastalık yok önceden serayı yiyordu ama nedense şimdi yemiyor karidese alışmış olabilir 1 gün hiç vermedim yine yemedi kokusu daha iyi sinsin diye sabaha kadar karideslerin arasında bekleticem serayı yarın sabah belki yer yemezse dediğiniz gibi yapıcam teşekkürler

RE: sadece karides

Bir gece bekleyince kokusu siner. O zaman kandırabilirsiniz. İmkan varsa bir kaç çeşit daha yem alın. Farklı tatlara alışsın.

hangi yemleri almalıyım raffy ı karides yerine geçiyormuş galiba , bunun yanında tavsiye verirseniz alabilirim suan raffy p kullanıyorum

Raffy I gammarus kurusudur. Buda karides gibi besin değeri olan bir tatlı sı böceğidir. Ek yem olarak rahatlıkla kullandığımız bir ürün.
Ana yem olarak raffy P iyi bir yem, yada tetra reptomin. Reptomin kullananlar daha fazladır. Ben ikisinide kullanıyorum. Vitamin vereceğim zaman kesinlikle raffy P ile veriyorum. Daha çok vitamini tutabiliyor.

sabah da yemedi karides verdim yedi aç kalmasına üzülürüm ama 1-2 gün aç mı bıraksam sonuçta gelecekteki sağlığı söz konusu

1 - 2 günden hiç birşey olmaz çünki bunlar kış uykusuna yatan hayvanlar , neredeyse 80-90 gün aç kalıyorlar tabiki güçten düşüyorlar ama ev ortamındada 1-2 günden bişe olmaz dedikleri gibi aynı kapa koyun ana yem ile karidesi , acıkınca sizi bile yerler :D

pekala teşekkürler 2 gün yem vermeyim ozman inş düzelir bu sorun

normal yemi ısırıyor ağzından atıyor karides yiyor ama sadece normal yemi görünce ısırıyor atıyor ısırıyor atıyor 2-3 defadan sonra bakmıyor rafi arkadaşlar

sera raffy p tavsiye ettiler önceden yiyordu aslında ana yem alırım tekrar ozaman bir de onu denerim teşekkürler

arkadaşlar rafi hala karides yiyor sadece sera raffy p , gemma turtles stick , pets family denedim seranın dışındakiler kalitesiz biliyorum ama burda sadece onlar vardı yine yemedi ne yapmalı , sadece karides yediği için enerjisi de fazla olmuyor

1 gün yem vermeyin , karideslerin içinde tuttugunuz sera raffy p yi atın suya bakın nasıl yicek. Mecburen yemeli.

Benimkinden örnek vercek olursam marul vermiştim. Kokladı tadına baktı. Burun kıvırdı. Bende geceden suya bıraktım. Sabaha bir kalktım marullar parça pinçik. Yarısını yemiş.

banyoterligi' Alıntı:
1 gün yem vermeyin , karideslerin içinde tuttugunuz sera raffy p yi atın suya bakın nasıl yicek. Mecburen yemeli.

Benimkinden örnek vercek olursam marul vermiştim. Kokladı tadına baktı. Burun kıvırdı. Bende geceden suya bıraktım. Sabaha bir kalktım marullar parça pinçik. Yarısını yemiş.

ne yazıkki onu da denedim sonuç alamadım

Yemi 3 parçaya bölün, kaplumbağanızı elinize alıp yemi ağzına koyun. Suya tekrar bıraktığınızda refleks olarak yutacaktır onu gerekirse bi kaç gün tekrarlayın bunu. Yani tek lokmada yutabileceği boyda olsun yemler. Tadına alıştıktan sonra yemeye başlayacaktır. Eğer bu olmazsa bi kaç damla su damlatın yeminin üstüne iyice yumuşasın yem o şekilde verin. Yumuşak olması hoşuna gider ve yer. Ben yemlerini değiştirirken öyle yapıyorum. İyi forumlar.

Geri