Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

sahil kumu

Cvp: sahil kumu

Biohazard' Alıntı:
yesvedeendso' Alıntı:
Arkadaşlar,

Önceki yorumlarda çakıl taşlarının pisliğe daha çok neden olacağını yani dip çekimi sıklığının artacağı belirtilmiş. Bende de 5-8 mm çaplarında minik çakıl taşları var ve haftada en az 1 kez dip çekimi yapmak zorunda kalıyorum. Silis kuma geçersem bu sıklık azalır mı?

Ne kadar dip çekim yapılırsa yapılsın çakılların arasında yem ve dışkı artığı kalır , buda suyun kalitesini düşürür, ileride amonyak patlaması olarak döner bu olay. Silis kum içinde pislik bulundırmaz tüm artıklar kumun üstünde birikir. Böylece hem daha rahat dip çekimi yaparsınız hemde suyun kalitesini yüksek tutmuş olursunuz
Başka başlıklarda kumda dip çekiminin sıkıntı yarattığı soylenmiş. Sizlerde dip çekiminde problem oluyor mu? Sifona kum girmesi vs. gibi?

Cvp: sahil kumu

Ben özellikle silis kumu kısmen karıştırarak dip çekimini yapıyorum. Önemsenmeyecek miktarda kum kaybı olur.

Geri