Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

sahiplenmek istiyorum (İstanbul/Güngören)

ozgurbey19

Bronz 5 Üye
Arkadaşlar kaplumbağa uygun hertürlü ortamı hazırladım ama kaplumbağa eksik :)   
İstanbul güngörende oturuyorum sahiplendirmek isteyen olursa gelip alabilirim gözünüz arkada kalmaz :)

Cvp: sahiplenmek istiyorum (İstanbul/Güngören)

mailto:/forum/konu-kaplumbagalarimdan-birini-sahiplendirmeliyim.html

Buradaki kaplumbağalardan erkek olanı sahiplenmek ister misin? Hazırladığın ortam nasıl ayrıntı verir misin? 11 yıllık 2 kaplumbağam kavga ediyor bu yüzden birini ayırmak durumundayım. Erkek olanı sahiplendirmeyi düşünüyorum ancak hırçın yanında başka kaplumbağa kabul etmez zaten kaplumbağalar pek sosyal hayvan değilller. Kabuk boyu 13-15cm göz kararı ancak tam ölçmedim, ufak tefek birşey değil ancak şu an ayrı ufak bir akvaryumda duruyor. İstanbul Beşiktaş civarında oturuyorum, zaten ücretsiz sahiplendireceğim.

Acaba telefon numaranizi verebilirmisiniz wp den goruselim

10 litrelik bir akvaryumumum var hava motoru vs. Seyler mevcut 4-5 ay once balik bakiyodum ama baliklardan sogudum ve bu hobiye baslama karari aldim kaplumbaganiza en iyi sekilde bakabilecegimdeb emin olabilirsiniz

Cok yakinda buyuk bir saklama kabi alicam onun icine kurucam herseyi

10 lt sadece gecici biyer diyebiliriz

Küçük kardeşim, yaşını 15 yazdığın için böyle hitap ediyorum. 

Hevesini kırmak istemem ancak, 10 litre akvaryuma elimdeki kaplumbağamın sadece kendisi sığar :)
Ben 100 litrelik akvaryumda yer darlığı yüzünden iki kaplumbağanın dalaşmasını zor ayırıyorum diyeyim sana. Ki bu akvaryumun içinde silis kum taban, özel filtre malzemeleri ve filtre, kuru alan,mango kökü, uv lamba ve bir çok çeşit yem vs de var ki bu senin yaşındaki biri için bir hayli masraflı olur. Zaten 10 litre akvaryum da eziyet olacaktır. İdareten ayırmak için kullandığım 2. akvaryumum bile 10 litreden fazla. 

Hevesini anlayabiliyorum, ben de elimdeki kaplumbağaları 10-11 yıl önce senin yaşlarındayken almıştım. Bu forumdan çok şey öğrendim ve 3 kere akvaryum değiştim, görünün o ki 200-250 litrelik 4.süne de geçmek zorunda kalacağım. En iyisi, kaplumbağa sahiplenmeye başlamadan önce gerekli ortamı iyice araştır ve temin et, aileni ikna ederek ya da kendi harçlıklarınla. 100-50-60 ölçülerinde akvaryum alıp iç sump ya da dış filtre, kuru alan, mango kökü vs vs. gibi ekipmanları temin ettikten sonra dilersen tekrar yaz, sahiplendiririm ancak şu an 10 litre akvaryumda kalmasına gönlüm elvermez. Kaplumbağaları seveceğinden eminim, onların da mutlu olmasını istiyorsan gerekli ortamı hazırlamalısın. Ben bile son 3-4 senedir olayın ciddiyetini kavrayıp para ayırmaya başladım, ilk 6-7 yıl çocukluğumun da verdiği bilinçsizlikle çok yanlış bakmışım. Ancak şanslıyım ki kamplumbağalarım hayatta ve sağlık sorunları yok, dişi olanın gözleri şişmişti 9 yıl önce onu güzelce atlattı.

ozgurbey19' Alıntı:
Arkadaşlar kaplumbağa uygun hertürlü ortamı hazırladım ama kaplumbağa eksik :)   
İstanbul güngörende oturuyorum sahiplendirmek isteyen olursa gelip alabilirim gözünüz arkada kalmaz :)

05342123520 bağcılarda oturuyorum erkek ve dişi çift kaplumbağam var sahiplendirmek istiyorum ulaşabilirsiniz.

Geri