Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sana mama yok :)

Cvp: Sana mama yok :)

köpekler böyle kızdın mı bile içine atar bunu kediye yap bak ne oluyor. :smile:

abi kedi nankör olur derler bilmiyorum artık içinemi atar senin dışınımı çizer orası muamma :)

Sen birde kaplumbağaya yap bakalım ne oluyor :)

Denedim o değilde abi geçen senin verdiğin balıkları kesip kesip veriyorum çok seviyor işte geçen bir balığı ortadan böldüm yarısı suya düştü elimden abi tuttu bu aldı suda gezdiriyor balığı :D sonra gittim içeri geldiğimde balık yoktu yemesi bence imkansız nasıl yedi parçalayamıyordu kolay kolay çok şaşırdım ya :D

Balık oldu mu bütün bile yutarlar :) Yutamayacağı büyüklükteyse tırnaklarıyla parçalıyorlar. Bende dün büyüklere balık verdim. Tek lokmada yutuyorlar. Birinin balığı yamuktu, zor yediği için diğerleri kapmasın diye akvaryumun diğer ucuna kaçtı. Birinin ağzından almaya çalışırken diğerinin ter dönüp kaçırması çok komik oluyor :)

ağzından büyük yemleri ağzı ile parçalayamazsa yem ağzındayken cama vura vura parçalar.

bide bi sorum olacak bu kabuk temizliyicelerin içinde karanfil yağı var var yazıyorlar. Bu zararlı ürünleri kullanmaktansa kabuğuna saf karanfil yağı sürmek faydalımıdır

http://www.xn--saglk-q4a.com/karanfil/
görüldüğü üzere kabuğa faydası yoktur. bunun yerine devit, o da ihtiyacı olursa kullanmak yeterlidir.

Hiç gerek yok Aytekin. Doğasında yok bunlar. Devit bile sadece plaka atamadığı için yardımcı olması açısından kullanılıyor.

cem abi şu deep kabuk koruyucu falan onlarda olsun içinde karanfil yağı vardır bu sayede falan filan demişler dedim acaba kabuğu parlatma ferahlatma konusunda falanmı

doğrudur abi haklısınız ben orda görünce bi sorim dedim

kabuk jelinin amacı antiseptik özellik adı altında hayvana yapılan makyaj. antiseptik olarak ne işe de yaradığı belli değil. zaten önemli olan sudaki sorunu ortadan kaldırmak onu da metilenle çözüyoruz. mantar desen faydası yok. plaka arasında sorun olsa onu iyileştirmesi olmadığı gibi içerde izole eder. orada üremeye devam eder. kaplumbağa sahipleri bunu kullandığında hayvan görsel olarak güzel parlak gözüksün amacı taşımaktan öte bir şey değil.

Geri