Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sanırım Midesinde Kurt Var =)))

toslumbagacik

Bronz 4 Üye
Merhaba arkadaşlar,
benim kapluşum 7/24 aç galiba :) beslenmesini sabah akşam olmak üzere günde 2 kere yapıyorum ama ne zaman ayağa kalksam, ne zaman akvaryumun yanına yaklaşsam cama saldırıyor, bir sağa bir sola çırpınıyor yem vermemi istermiş gibi. Sizce yemi mi az geliyor, yoksa akvaryumda sıkıldığı için mi öyle yapıyordur? cama parmağımı tuttuğumda falan camın arkasından elimi yemeye çalışıyor :D daha fazla yem verirsem de çatlar falan diye korkuyorum. forumda kafası büyüklüğünde yazıyor ama ben neredeyse kafasının 2 katı kadar miktarda veriyorum her öğünde. sizce daha da artırmalı mıyım? bugün yemi değiştirdim, belki kullandığım yem yeterince beslemiyordur diye, daha öncekiler Tetra ve Sera idi. bugünkünü pet families aldım, stick olandan. bakalım bu yemde ne yapacak? ama yine de tereddütlüyüm, yeterince doyuyor mudur acaba?

Cvp: Sanırım Midesinde Kurt Var =)))

Bütün kutuyu atın yedikten sonra hala yem istemeye devam edecektir,tokluk hisleri yok denecek kadar zayıf,siz günlük kafası kadar verın...

hımm, anladım çok teşekkür ederim furkan :) o zaman bizimki ancak çırpınsın :)

Pets family yerine sera ya da tetranın yemlerinden vermeniz daha iyi olur. Değiştirmeseydiniz keşke.

Kafası dediğiniz miktar yavru bir kaplumbağada günde 10 15 stick yem kadar eder inşallah kafasının üstü kadar yani 2 tane vermiyorsunuzdur :D Furkan beyin dediği gibi tok olduklarını fark etmiyorlar.Sera ve ya tetraya devit3 (varsa) ya da kaplumbağa vitaminlerinden damlatıp öyle verin.Pets family den daha iyidir :D Günlük sabah 6 ve akşamüzeri 6 olmak üzere yemleme yapın sabah bir tanesini akşamüstü de bir tanesini vitaminleyin :D

Ben bi ara 7 tane attım son 1 tanesini yemedi yem kutusunu gösterdim kaçtı. :)7 tane atmamın sebebi elim ıslaktı yem kutusunu salladım 7 tane düştü. :)

tubidik' Alıntı:
Pets family yerine sera ya da tetranın yemlerinden vermeniz daha iyi olur. Değiştirmeseydiniz keşke.

zaten sera ve tetra kullanıyordum, beslenemediği düşüncesiyle pets family aldım, sera ve tetra da var hala. onlardan da kullanıyorum, arada karıştırayım o zaman pets family den.

KırpıkKurabiye' Alıntı:
Kafası dediğiniz miktar yavru bir kaplumbağada günde 10 15 stick yem kadar eder inşallah kafasının üstü kadar yani 2 tane vermiyorsunuzdur :D Furkan beyin dediği gibi tok olduklarını fark etmiyorlar.Sera ve ya tetraya devit3 (varsa) ya da kaplumbağa vitaminlerinden damlatıp öyle verin.Pets family den daha iyidir :D Günlük sabah 6 ve akşamüzeri 6 olmak üzere yemleme yapın sabah bir tanesini akşamüstü de bir tanesini vitaminleyin :D

yok yok 2 tane vermiyorum :) dediğin gibi yaklaşık 15-20 stick ediyor her öğünde, öğütüyo maşallah benim oğlan. :D devit3 de var, ama yeme damlatınca sevmedi yemleri, hep 3er 4er tane kaldı, o yüzden suyuna damlatıyorum her değişimden sonra. gerçi yeni sticklerde denemedim vitamini, belki bunları yer vitamnliyken. iyi fikir, teşekkürler :)

antifbyigit' Alıntı:
Ben bi ara 7 tane attım son 1 tanesini yemedi yem kutusunu gösterdim kaçtı. :)7 tane atmamın sebebi elim ıslaktı yem kutusunu salladım 7 tane düştü. :)
7 stick atarsam benimki isyan eder heralde :D 20ye yakın atıyorum hepsini silip süpürüyo :)

onu yemiyorsa balık yağı hapı var marincap diye 10 tl ye satılıyor onu iğneyle delip içinde yağın birazını yeme emdirin bayıla bayıla yer :D tetra reptominden vazgeçmeyin bence büyümelerine yardımcı oluyor :D kafası kadardan başka vermeyin obez olacak yavrucak :D

tamam, tavsiyelerinizi dikkate alacağım :) ama kıyamıyorumm aç gibi cama cama hücum edince :D

kafa hacmi kadar olmalı işte kafası 15 yem ediyormuş demek ki :D

Sera raffy p bayağı büyük 15- 20 Sera raffy kapluş boyuna eşit oluyor (yavrular için ) :)

KırpıkKurabiye' Alıntı:
kafa hacmi kadar olmalı işte kafası 15 yem ediyormuş demek ki :D

O zaman baya büyük bir kafaya sahip yavrudan bahsediyoruz. Kafa hacmi kadar olması gerektiğini tabikide biliyorum. Sormak istediğim manaya göre cevap verirsek yanlış anlamalardan dolayı gereksiz cevapların önüne geçmiş oluruz.

Fazla vermeyin ama obez olursa gerçekten kötü oluyor.

Geri