Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sanki biraz şişmanladılar...Obezite olabilir mi?[Dİyet hk. Yorum Bekliyorum]

Kaplumanyak

Altın 1 Üye
Arkadaşlar bu sabah banane'nin gıdığını okşarken farkettim.onu gıdığından sevmem çok hoşuna gidiyor fakat 1-2 haftadır vakit ayıramamıştım.Neyse gelelim konuya...
Çene kemiğinin bittiği,boynun başladığı yerde toplanmış deriler var. kat kat olmuş neredeyse sarkacak.Başını içeri soktuğu zaman bu deriler dışarıda kalıyor.Sanırım diyete sokma zamanım geldi.Bu diyeti ne şekilde uygulamam daha uygundur yorum alayım dedim...
Şuan günlük olarak verdiğim, (kafa hacmi ile aynı) yem oranı şu şekilde;

kafa hacmi=5-6adet raffyp+2 adet kurutulmuş kurt

1 hafta boyunca günlük kelle başı 2 adet raffy p ve 1 adet kurt vermek üzere diyete sokmayı planladım.2 günde 1 verdiğim kıvırcığıda hergüne çıkartıcam.
Yorumlarınızı bekliyorum...

Sera Raffy P yi bırakın.Diyette sadece Marul kullanın.Hem alışsınlar artık yetişkin kaplumbaga olmuşlar.

furkan54ozan' Alıntı:
Sera Raffy P yi bırakın.Diyette sadece Marul kullanın.Hem alışsınlar artık yetişkin kaplumbaga olmuşlar.

Peki. Raffy P yi kademeli olarak azaltayım ozaman:)Zaten kutunun içindede az kaldı.Yoksa isyan çıkabiliyor. Yem vermeyince tüm akvaryumu dağıtıyorlar.Kuru alanı falan yıkıyorlar.Filtreyi söktükleri bile olmuştu...
Kurt vermeye devam edeyim mi peki? Kullandığım kurtlara buradan bakabilirsiniz

Vermesenizde olur.Kaplumbagalar yetiştikçe otçul beslenmelidir :) Sizinkiler yetişkin.Otçul besleyin.Sadece marul değil tabi.Konularımızdan taze sebze meyve ne verilebilir araştırın.Ona göre menü çıkarırsınız kendinize...

Geri