Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

sarı kafa garip:)

turab-berk

Bronz 2 Üye
mailto:/2ymbtbs.jpg

mailto:/dzhzwz.jpg

mailto:/1phu9w.jpg

mailto:/2nuopdd.jpg

Cvp: sarı kafa garip:)

çok güzel yanlız kuşunuz es istiyor gagası kahverengıne dönmüş

nasıl yani 9 yıldır yanımızda tek başına yaşıyor.. erkek kuş gördüğünde zaten dövüyor ve ya kaçıyor..

ozaman beğenmiyor erkegi kuşunuza eş sectirmeniz lazım 9 yaşında bir kuşun eş tutması zor tabikide ama kuşunuz güzelmiş keşke yavru alabilseniz

bize çok alıştı gelen kuşu kıskanır mı diye de korkuyorum.. biz böyle mutluyuz illa erkek kuşun olması gerekiyor mu ..

yok hiçbirşey olmaz kıskanmaz :) kuşunuzun gagasına bakılırsa suanda kızgınlık döneminde kuşunuz

kuşlar 6 aylıkken kızma dönemine girer eyer hiç eş olmazlarsa öyle kalır gagası :)

hımm.. gençken de beğenmezdi bu erkekleri şimdi nasıl beğendirecez tühh:D

:D beğenmezse kendisi bilir :D kuşcuya götürün sectiniz erkekleri ayrı bir kafese aldırın ve kuşunuzu içeriye koyun hangisi ile anlaşırsa onu alın

Tamam inşaallah eş bulmaya çalışacam yaramaz kıza..

:D eyer bulamazsanız benim elimde bir dişi bir erkek var

Bu kadar büyük bir kuşu eşe atmak sakıncalı bir durum olabilir. Bence kuşunuz evcilse eş almayın. Çünkü eş alırsanız size eskisi gibi olmayabilir.

Erkek muhabbet kuşları bu konularda daha kolay. Hem eş seçmede dişi kadar terslikleri yok, hemde eş olmasada bir yöntem buluyor.
Bence de eş tutmanız size olan düşkünlüğünü azaltır.

anladım sağolun.. evet evcil hem de aşırı:) şu an klavyenin üstünde yazı yazdırmıyor:)

Bu eş olayını hakkında yazdıklarınızı yeni duydum. Çok ilginçmiş. :) Çocukken yıllarca kuş beslemiştim. Erkekti sanırım ondan hiçbir fark göremedik. Çok da uzun yıllar yaşamıştı.

Bnimde kucukken mavi muhabbet kusum vardi.kuzenim eliyle sıkıp öldúrmüş

Su kaplumbagalarimida babannem sicak su koycam die kaynar suyla haslamis oldurmus

Geri