Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sebze olarak ne vermeliyim

memolik1234

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar kahramanın ben sebze yiyecek boyute geldiğini sanıyorum.
Sizce ona sebze olark ne vemreliyim ne vermemeliyim ?
Ve bu vereceğim sebzeleri günde veya haftada kaç kez vermeliyim?
Lutfen yardım edin kaplumbağamın sağlıklı beslenmesi için elimden geleni yapıyorum.

Cvp: Sebze olarak ne vermeliyim

Taze sebze olarak marul ve karahindiba verebilirsin ama diğer sebzeleri de şu konudan ne sıklıkla verebilceğinizi öğrenebilirsiniz. mailto:/forum/Konu-verilebilecek-ve-verilmeyecek-taze-yiyecekler.html

genel olarak kolayca bulup alabileceğin bitkiler marul, kıvırcık (bunların orta körpe yapraklarından kabuğunun yarısı kadar ebatta ve salatalık.(bunun da kabuğunu soyduktan sonra yan kısmından ince bir dilim keseceksin. yalnız kışın alma hormonlu olurlar) tatlı ve tuzlu yiyeceklerden kaçın. bunlar yeterli en az iki günde bir yem harici ara öğün olarak verebilirsin.

Cem in belirttikleri kafi derecede yeter. Ayrıca su bitkiside vereyim dersen ayrı bir kapta su mercimeği yetiştirip verebilirsin.

Şimdi bu hayvanlar için bir sürü şey yedirilir,yedirilmez.Siz en iyisi forumdaki beslenme ile ilgili konuları güzelce okuyun.Eminim daha sağlıklı anlayacaksınız.

Geri