Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Şeflera Bitkisi Yiyor

annie

Elmas 3 Üye
Evde büyük bir şefleramız var.Geçen gün babam budamıştı bende küçük bir dalı kuru alana koydum dekoratif amaçlı sevmezse çıkaracaktım ama çok alıştı içine girip kaşınıyor felan :) Bugün filtre elyafını kontrol ederken suya yakın olan yaprağı kemirdiğini gördüm.Acaba bu bitkiyi azda olsa yemesi zararlı olurmu?Bitkiyi koymadan önce güzelce yıkamıştım.Ayrıca yediği tek bitkide bu marul felan denemiştim önceden yemedi.Acaba bu bitkinin zararı olurmu?

Resmi eklemeyi unutmuşum :)mailto:/4LB3p4.jpg

Cvp: Şeflera Bitkisi Yiyor

Schefflera bitkisi kalsiyum okzalat içermekte.Kimi türleri de proteinaz k enzimi barındırabiliyor.Kalsiyum okzalat böbrek taşlarının da yapısını oluşturuyor.Proteinaz k enzimi de keratini sindiriyor.Kısaca toksik bir bitki diyebiliriz.

Cvp: Şeflera Bitkisi Yiyor

Aydınlandım Furkan abi sağol çıkarayım hemen :D

Geri