Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Şelalem ve Şíríltím :)

Şelale

SKF Delisi
Şirilti yuvasina alisti. Dun ben yokken kuru alanda uyuyormus. Gelince farkettim. Şelale yi de cok seviyor ve güveniyor. Bugun sularini degistirdim. Elimdeki fanusa koydum onlari. Şirilti korktu ve Şelale nin altina girdi :) :D bugunde hep yaninda. Şelale onu itip kakmiyor onun yemine dokunmuyor. Ama onu kokluyor. Şirilti onun pesinde kuyruk oldu :) 1 tane fotograf koyiyim :)

Ekli dosyalar

• IMG_20130521_132419-1.jpg
    IMG_20130521_132419-1.jpg
    27.9 KB · Görüntüleme: 47
Maşallah birbirlerine alışmaları güzel. Koklama hareketi baskınlığının göstergesi. Akvaryum şelalenin :)
Sanırım sadece filtre eksik kaldı. Onuda eklersen hastalık riskin iyice azalır Ecem.

Masallah sagliklilar :) zaten yavru olunca genelde alisiyorlar yer sorunu olmadikca ben de birden fazla kaplumbaga besleme taraftariyim ikisinede nazar degmesin insallah hep boyle anlasirlar :)

Evet. Hatta akvaryum :) bu arada Şelale nin kabugu degisiyor herhalde. Kizginlik donemi filan olabilirmi? Buda Şelale nin fotografi :D :

En cok kuru alanda ikisinin ust uste guneslenmelerini merak ediyorum. Insallah o gunler de olur :)

Ekli dosyalar

• IMG_20130521_134513.jpg
    115.7 KB · Görüntüleme: 23
Evet kabuk plaklari baya acilmis tas veya mango koku koyman iyi olur
benimkiler 3 tane hepsi birbirinin uzerine cikiyor onlarin bu haline bayiliyorum :)
mailto:/forum/Konu-benimkilerden-bir-guneslenme-pozu.html

Ipek abla zaten senin fiona yi cok seviyorum. Hayatimda oyle guzel bisey gormedim. Sen onu nasil guzellestirdin? Şirilti yi da guzelestiriyim :)
Insallah benimmilerde oyle guneslenir. Sen bana onlarin fotografini gosterme simdi gider 1 tane daha alirim :) :D
Bu arada Şelale hali kaydirmazi isiriyo ve kopariyo. Napabilirim?

Tesekkur ederim valla ben bir sey yapmadim :) hali kaydirmazi isiramayacagi sekilde koysan nerden isiriyorlar ?

Bastigi yeri isiriyo. Fiona nin yavrulari olursa talibim :) olursa oyle birsey Fiona' ya en cok benziyeni verirsin dimi Ipek abla "cigim " :D

§elale elinde olsa dunyayi yiycek. Vantuzu, hali kaydirmazi hep yemeye kalkiyo :)

Ilginc su an bilemedim ne yapilabilir ama isirdigi parca bogazina kacarsa tehlikeli olabilir
keske yavrulari olsa :) oyle bir sey olursa tabiki veririm :) ama simdilik fionanin cinsiyetini bile bilmiyorum daha kucuk

Bugun kuru aln icin kavga yaptilar :( selale onu bacgndan tuttu. Ikisinide cikardim akvaryumdan. Selale onu birakti ve kacti. Sudayken problm yok. Sirilti kuru alana cikmak istediginde o da cikiyor. Az oncede onu kuru yerde istemedi. Ne yapabilirim? :( :'(

Cvp: Şelalem ve Şíríltím :)

büyük baskınlığı kurmuş ilerde diğeri sesini yükseltecek girişimlerde bulunmazsa hayatları süt liman gider. büyük dengeli ve güzel biçimde kabuk değiştiriyor. alta kum sermeyeceksen mango kökü taştan iyidir. taşın yuvarlanma ihtimali camın ve hayvanın yaralamasına sebep olabilir. hayvanlara yeşilliği düzenli verirsen ısırmaya çalıştıklarına fazla bulaşmaz.

Yesilligi 1 hafta ihmal ettim bunun farkindayim acisinida cektim. Simdi tas koyucam. Yesilligi de alicam. kuru alandaki kavga azalir yada yok olur degilmi? Selale gunde 2 saat felan uykuya ytan bir hayvan. Sirilti oldugundan beri uyumuyor. Yada geceleri uyuyor. Bu gece kontrol ederim.

Tasta su : ama iraz daha buyugu de vr

Ekli dosyalar

• IMG_20130521_163555.jpg
    70.6 KB · Görüntüleme: 7
Cvp: Şelalem ve Şíríltím :)

küçük düzeni kabul etmiş. ama daha acemi, olurda yanlışlıkla büyüğün yerine çıkarsa o yerini bildirir. bunun pek sıkıntı olacağını sanmam. biraz zaman yeterli. şimdilik takip tetkik safhasında. sen yemlerini ayrı köşelerde ver. yem kavgasına düşmesinler. büyüğün akvaryumu sahiplenmesi bir yana yemine tehdit olarakta görmesin.

Simdi ikiside kuru alanda. Sirilti cok pasif ck sak in. Selale hic durmuyor. Selale Sirilti cozmeye calisiyor. Alt kabuguna bakiyor,ust kabuguna cikiyor, birde az once onun elini isirdi ama acimadi herhalde,sonrada kendi elinii isirdi. Sonra bir daha ona dokunmadi. Sanki onun canini actmak stemiyormus gibi.. bu durum devam etmez umarim :)
Yem konusunda da §elaleyi kuru alana getiriyorum ( yemi takip ettiriyorum) Şiriltiya veriyorum sonra selaleye veriyorum. Birbirlerinin yem yedigini bile gormuyolar.

Öncelikle hayırlı olsun Ecem . :) kavga etmediklerine çok sevindim inşallah bundan sonrada etmezler ikisine de sağlıklı ve uzun ömürler dilerim :smile:

Insallah. Bugun girdiğim stres bana omur boyu yeter zaten :'(

Tas kucuk buyuk varsa onu koyarsan daha iyi olur yerinden hareket ettiremeyecegi bir tas olsun ki cem abinin dedigi durum olmasin zaten altina girdiginde hareket etmemesi lazim tasin cunku altina girip surtunecekler

Geri