Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

semiz otu yer mi??

euqenie

Gümüş 3 Üye
yavru kaplummbagamm semiz otu yer mi ya da yesillikk olarak neler vermeliyim ?? marulu cook seviyor:). baska nasıl yesillik verebilirm nelerle beslemeliym ??

Cvp: semiz otu yer mi??

marul, kıvırcık ve salatalık en uygun olanlar. semiz otunda omega 3 ve demir var. ama bunun yanında zarar veya başka yararı var mı bilmem. onun için garanti olsun verme. maydanoz ve roka zararlı onlar böbreği hırpalar. bunları hiç verme.

tamammdır :) cook iştahlıı ve hareketlii süreklii açç ne yapacagımı sasırdım :))

Kış uykusuna yattıkları için depolama eğilimindeki hayvan türlerindendir. Bu sebeple gereğinden fazla yem tüketimine giderler. Doğada bu denge çok iyi korunduğundan biz evde beslenmeye dikkat ediyoruz.

bir kaç yerde okudum obez olabilirmişş ben de ne kadaryem vermeliyim bilemiyorum kafası kadar yazıyor bi kac yerde ama o zaman da doymuyor

emrenin belirttiği sebeple doyma noktaları yok. ama zaman içinde verilen sabit yem alışmasını sağlar. ara öğünlerde ot vererek oyalanmasını sağlarsın. ben 10 günde veya iki haftada bir haşlanmış süt mısırdan bir kaç tane veriyorum. o zaman içeriğindeki şekerde suya akıp gidiyor. vermeden önce bir de suda duruluyorum. ama konserve mısırdan uzak durulmalı o olmaz.

hayvan küçükse tanesine bastırıp içeriğini çıkar kabuksu kısmı koparamaz, boğulur.

hımmm denerim onu da. peki baska neler verebilirim et sebze meyve olarak ?? bi de konuyla aalakalı degil ama akvaryumda yesllik var yaprak demeti onun altına girip saklanıyo bazen bunun anlamı ne olabilir ? hosuna gittigi için mi yoksa strese falan mı giriyordur . ben hiç bilmiyorum yeniyim o yuzden her seyi soruyorum :)

Et olmaz ama sebze olarak marul, kıvırcık ve salatalık verilebilir.

yeşillik altına saklanma sebebi ne Olabilir

bitki demek istedin sanırım. bu hayvanlar güvende hissetmek için belli bir bölgeyi sahiplenip orada durmayı severler. bu bitki altı, yaprakların arası veya herhangi bir ekipman altı, dekorasyon malzemesi olabilir.

eevett bitkinin altına giriyor orada vakit geciriyor mutlu gorunuyor orada :)

Geri