Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sera Carnivor, sizce uygun mudur?

berker00

Bronz 4 Üye
Yeni yem aldım petshop çok iyi olduğunu söyledi iç katmanında vitamin ve mineral dış katmanında yağ ve protein varmış ismi Sera Carnivor sizce uygun mudur, kullanmalı mıyım?

Cvp: Sera Carnivor yem

Bu yem çok kalitelidir ama yavru kaplumbağalar içni pek uygun değildir. Sert ve biraz büyüktür ama kullanmanızda bir sakınca yoktur.

Kaliteli görünüyor peki ; kaplumbağam büyüyünce bununla birlikte tetra reptominde kullanabilir miyim?

Tabiki de kullanabilirsin ama büyüdükçe biliyorsun bitkisel besinlere geçiş yapmak gerekecek. Yani carnivor yerine herbivor ihtiyacın olacak. Herbivorun yanına reptomini ek yem yapabilirsin.

Carnivor u 1 yaşını doldurmadan önce tavsiye etmem. 1 yaşındaki kaplumbağa bile zorlanıyor iri taneleri yerken. Raffy P ve Reptomin yeterli 1 yaşına gelene kadar. Haftada 2-3 öğün arası da raffy I.

Carnivor yine ufak.
Herbivor u benim Pakize bile yerken zorlanıyor ki ben hala ikisini de ufaltarak veriyorum.
Yapısı bakımından bizim kapluşlar için yemek pek kolay olmuyor.
Fakat besin içerikleri bakımından kullanılabilecek bir yem.

carnivoru ufak kaplumbalgalarım icin tavsiye edermisiniz?

Suda yumuşayınca yemeleri sorun değil. Ancak hemen yemeleri yemin sertliğinden ötürü zor.

Tetra reptomin baby ile sera raffy p ana yem kullanıcam. Carnivorla gamarusuda ek yem olarak mı kullanıyım ?

Ve sanırım tek yem kafaları kadar, yarısını sabah yarısını akşam mı vereyim? Birde vltamin oranları yuksek sanırım ek vitaminlere gerek yok

Carnivorun ortadaki proteinli bölümü hariç çevreleyen kısmı raffy p içeriğinde. Yani bunu ek yem yapabilirsin. Bence ek yemde gammarusun yarısı oranında uygulasan uygun olur. Büyüklüğü ise kafaları kadar değil. Aldığında görürsün.
Ben yem konusunu karışık uyguladığım için haftada bir kez vitamin veriyorum. Bence bu doz fazla gelmez.

içeriği protein dışı sera mineral sanırım. Eğer raffy p ile aynıysa tetra reptomin baby ve raffy p ile devam edeyim. :)

Oda olaolabilir. Ek yem yapabilirsin.

Ben sık olmasa da kullanıyorum.

Geri