Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sera Raffy I Kurtlandı

Hasta olur mu

• Kullanılan toplam oy
    2

Zilli Hayri

SKF Delisi
Sera raffy ı alalı nerdeyse 1-1,5 hafta oldu.Analizinde karınca yumurtası olduğu yazıyor.Olnardan mı yoksa başka bir şeyden mi kurtlandı bilmiyorum.Zaten yem geldiğimde topak topak olmuştu birazdan resim atarım.Zaten Zilli biraz yiyiyodu.Hayri yem yemiyodu.Acaba Hayri ondan mı kustu?
Zilli yedi acaba odada hastalık yapar mı?

Walla benim de öyle ama. . Ben anlam veremedim. Açık falan mıydı geldiğinde. Yada nerde muhafaza ettin?

Cvp: Sera Raffy I Kurtlandı

Burcu özellikle gidip kutuya baktım acaba ben mi atlamışım diye de, analiz bölümü ve içerik bölümlerinde karınca yumurtası diye bir madde yok. Acaba yanlış bir yem mi aldın ? https://www.aco-aquariums.com.au//upload/products/medium/01750_sera-raffy-i_250ml_dfnli.jpg yem bumu ?

Anlattığına göre yem bozulmuş ve şu saatten sonra kesinlikle verme. Kusma başlığında da belirtmiştik, eğer yem bozuksa da yapabilir diye ama sen yeni aldığını söyleyince ve tarihi geçmemiş olunca önemsemedik o konuyu. Şimdilik sadece raffy p ile besle, ek yemide kısa zamanda temin edersin.

burcu raffy I'da karınca yumurtası yoktur. kutu jelatini açık mıydı, yapıştırılma izi var mıydı. veya açık bıraktınız da sinek yumurta mı bıraktı. neyse onu çöpe at. o yem bitmiş artık. o zarar vermiş olabilir. bu sebeple açık yem almayın diyoruz. özellikle parazit akvaryuma bulaşırsa bir çok malzemeyi atmak zorunda kalıyorsun başka türlü temizleme olanağı olmuyor. inşallah hayvanın içinde canlanmamıştır. atmadan önce durumu bu linkten bildir. senden kaynaklı bir şey yoksa değişim yapabilirler.
mailto:/tr/sera-servis/firma/irtibat.html

mailto:/tr/ueruenler/in_category/temel-besin-3778/product/sera-raffy-i.html

Bundan ağzı açık değil bildiğimiz yem.

mailto:/sera-raffy-i-100-ml-12gr--urun1020.html

Burada öyle yazıyor.Bizim eve en yakın ve tek pet shopçu.İnternetten sipariş vermiyorum.Belki ileride.Şu an sorun yok kıvırcık verdim yemediler.Dışkısında sorun yok.

akıllılar yanlış yazmış içinde bırak karıncayı midyede yok. gammarus, az oranda karides ve ançuez yavrusu var. içeriğe bakacak tam siteyi bulmuşsun. :smile:

sonuç olarak durum aydınlandı birisi ıslak parmağını değmiş veya içine su damlası gelmiş bu sebeple de topaklanma oluşmuş. bu topaklananları at. diğer sağlam olanları da bozar. bu yemi verirken ele verilecek miktar alınıp kapağı kapatıldıktan sonra hayvanlara verilmeli. açık tutmakta bu tip durumlar bir yana kokusunu yitirmesine de sebep olur.

Cem abi evde babam varken gelirse azarı yerim.Bu yüzden orayı tercih ettim.Yeri varsa gidip alayım.Tamam o zaman dediğin gibi gibi yaparım abi.:hih: :33: :148: :133: :D ^^

topakları temizlediğinde alttaki kısım temiz çıkarsa kullan. sade bu değil bütün yemlerin ıslanmaması gerekli ıslanırsa küflenmeye başlarlar.

genel uyarı: arkadaşlar, stick olsun kurutulmuş yem olsun ufak bir ıslaklık olursa o yemleri tekrar kutuya atmayın. kurutsanız da atmayın.temiz bir kağıt üstünde kurumasını bekleyin ve sonraki yem verilme zamanı ilk atacaklarınız olsun hayvan aç olduğu için yiyecektir. taze yemi önce verirseniz bunda koku azalacağı için ilgi göstermeyeceklerdir.

Kutunun içerisinde bir tane dahi kurt gördüysen yemi komple atman gerekiyor. Yumurtası her yerde olabilir.

Siteye bende çok güldüm. İçeriğinde deniz yengeci var diyordu. Bu hayvanlar tuzlu su besini yemiyorki :)

Emre abi sen nedersen odur.Attım yemi Zilli kırmızı lahanayı sevdiği için biraz ondan verdim.Yarın cornıvor alıcam :t65y:

ben bak onu atlamışım sitedeki içeriğe odaklanınca kurt işini geçtim. bu kurtlar canlıysa aldıktan sonra kapak açık bırakıldıysa bulaşmış olabilir. normalde bu olasılıklara karşı ışıl işlemlerden geçip paketlenir. başka marka olsa olabilir derim ama sera da olmaz diye düşünüyorum.

Cem abi Berke yemin kapağını açıp veriyo.Tam kapatamıyo belki eli ıslakken yemi verdiyse bilemiyorum.Korkup söylemdi.Bu gün bunları alıcam : Carnivor , raffy p , royal alıcam

Hafta sonu lambalar (ısıtıcı vs.) alıcam.3 tane çalışma masası lambası alıcam. :D :w00t:

Burcu daha senin kaplumbağalar ufak, royali bitirme şansları yok. Tahminimce yarısına bile gelemeden tarihi geçer. Royalin en ufak yem boyutu 1000 ml. Carnivor ve raffy P nin yanına ek yem olarak birde raffy I alman bu boyutlardaki kaplumbağalar için kafi.

İyi yapmışsın Burcu, tarihini kontrol ettin demi ? Bunun yanına birde ek yem olarak raff p yi ekledin mi 100 ml lik, seninkileri bir müddet idare eder.

raffy p demişim, raffy ı olacak o.

Geri