Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

sera raffy I

hayvan_sever

Gümüş 1 Üye
Merhaba arkadaşlar . Geçen kaplumbağalarıma sera raffy I aldım. Görüntüsü iğrenç geldi. Yardımsever bir arkadaş bana resmini yollayabilir mi ? Yani belki adam beni kandırmıştır diye düşünüyorum. Doğru yem olduğundan emin olmam lazım.:133:

Kutusu böyle olmakla beraber kapagini actiginda acilmamis jelatinli olmasi gerekiyor

Cvp: sera raffy I

Kutu:
mailto:/img834/7803/0d46.jpg

İçerik:
mailto:/img850/5079/24za.jpg

Kullanılan hayvan:
mailto:/img443/5752/hhq4.jpg

Kaplumbağaların diyetlerinde meyve yoktur. Bu sebeple şeker içeren ürünler yani meyvede verilmez. Fikir yada öneri alınması gereken bir konu içermediği için anketi kaldırdım. Bu hayvanlara sadece uygun bir kaç sebze verilebilir.

Link vermeyi unuttugumu yeni fark ettim. Emre abi detayli aciklamis zaten

Yetişkin kaplumbağalara haftada 1 kere protein verilmesi lazım diye biliyorum
yavruysa günlük protein ile beslenebilir sanırım.

hepinize teşekkürler anket önemli değil zaten anket bulunsun diye koymuştum bir amacım yoktu onun dışında evet bendeki yemde böyle ama ben buna deyemem bide emre abi kurutulan hayvanın kurutulmamış şeklini koymuş artık yemi cımbızla falan veririm peki bu yem günlük olarak kullanılabilir mi

Zeynep bende dokunmuyorum. Kutudan dökmekte ayar kaçar korkun varsa bu yem olayına bir çay kaşığı ayır. Miktar konusunu ayarlarsın. Zaten yemi suya at, ağzına vermeye uğraşma. Cımbız ile ağzına verirsen yaralanma riski var.

Elinde ana yeminde vardır umarım. Tek bu yem olmaz biliyorsun. Bunu günlük verebilirsin ama yemin tamamı bu olmamalı. Bu günlük öğünün yani kafa hacminin 1/3 miktarı kadar olmalı.

Bu karideslerin nasil bu kutuya geldigini bir hayvansever olarak endiseyle merak ediyorum:(
Oyle seyler okuyup sahit oluyoruz ki...
Bu karideslerin canli canli eziyet edilircesine konup havasiz birakilmis olmasindan korkuyorum...
Hayvanimiz icin umarim baska kucuk hayvanciklara eziyet etmiyoruzdur umarim:(
Bilgisi olan var mi?

Bunlar su canlısı. Sudan çıkarılıyorlar ve ölüyorlar.

bunları sudan aldıktan sonra fırınlıyorlar. ayrıca parazite sebep ışıl işlem uygulanıyor mu bilmiyorum.

Geri