Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sera raffy P nin içindeki kırmızı yemler nedir ?

anıl16

Bronz 2 Üye
arkadaşlar sera raffy p yemin içinde kırmızı yemlerde var onlar ne ve kapluşlara onlarıda verebilirmiyim

Cvp: Sera raffy P nin içindeki kırmızı yemler nedir ?

O yemin içeriğinde tahıl ve bitkisel ürünlerden tutun, kırmızı biber ve havuca kadar bir çok içerik mevcut. Muhtemelen kırmızı olanlar farklı bir kombinasyon içeriyordur içerik bakımından.

Kutunun içindeki tüm yemleri sarı veya kırmızı fark etmez kaplumbağanıza verebilirsiniz.

Raffy P nin içindeki kırmızı yemler Sera Raffy Mineral yemlerdir. Kalsiyum ve diğer mineralleri içermekte ve kaplumbaganın kabuk ve kemik gelişimine büyük katkısı olmaktadır.

Teşekkürler

Kırmızı yemler diğerlerine göre daha sertler. Kaplumbağalarım bazen onları yemekte zorlanıyorlar.

Yapısı gereği daha sertler ve vitamini daha zor emiyorlar. Kaplumbağalar büyüdükçe her türlü yemi kolaylıkla yemeye başlıyorlar. 6 cm olan kaplumbağalarıma stick yemleri artık bölmeden vermeye başladım. Yumurta kabuğunu bile paramparça edebiliyorlar.

ben raffy minerali vermeden önce yemleri çay bardağına ılık su koyup suda bekletiyorum, yemler yumuşadıktan sonra veriyorum, bütün halinde çok rahat yiyorlar.

Burak Bey yemleri suya koyarsanız mineraller suya akmaz mı?Bence akar ve o yemden kapluşlara hayır gelmez diye düşünüyorum ama benim kendi fikrim o yüzden yanlış olabilir.
Saygılar..

düşündüğünüz şey benimde aklıma geldi, ancak sert olduklarından çok zorlanıyorlar, olmazsa iyice ufalttım vereyim.

Şöyle bir şey de var kaplumbağaşarda diş olmadığı için yemlerini çeneleri ile ezerek yiyorlar. Sürekli yumuşak yem vermek çene kemiklerinin gelişimini engelliyor ve ilerde bazı rahatsızlıklara sebep verebiliyor. O yüzden zorlansalar da yemleri parçalayarak sert şekilde verin. Suyun içinde zaten bir süre sonra yumuşayacaktır.

Emin Emre Bey,

yemlerin suda azıcık olsa yumuşamasını beklemiyorlar ki nasıl saldırıyorlar bir görseniz, elime eldiven taktığım zaman eldiveni bile çekiştiriyorlar.

uyarınız için teşekkürler.

jadeite' Alıntı:
Raffy P nin içindeki kırmızı yemler Sera Raffy Mineral yemlerdir. Kalsiyum ve diğer mineralleri içermekte ve kaplumbaganın kabuk ve kemik gelişimine büyük katkısı olmaktadır.

Bir de gri ve sarı olan peletler var içinde, toplam üç renk. Onların farkı nedir ?

gri değil de krem rengi olanlar protein içerikli. sarımtrak olanlar tahıl,bitkisel içeriklidir. kırmızı olanlar mineral vitamin.

ben raffy p deki yemleri vermeden önce 1 kez akvaryum suyuna bandırıyorum, iki parmağım arasında biraz bastırıp kağıt gibi ince bir hale getirip o şekilde veriyorum. tek hamlede yutuyor böylece yem artıkları suyu da kirletmiyor. sizce yanlış bir yöntem midir ?

kaplumbağamın kabuk boyu 5cm. suda o yüzden rahat parçalayamıyor, zorlanıyor. ben de o yüzden bu yöntemle veriyorum uzun süredir.

Özge boyutu ne (100 ml, 250 ml, 500 ml) raff p nin ? bende hem 100 ml var hem de 250 ml, 100 ml raff p nin yemleri daha küçük oluyor ve hemen yutabiliyorlar ama 250 ml de 3-4 defa geveleyebiliyorlar.

şu an kullandığım 100 ml olanlardan yani küçük. benimkisi suda parçalarken adeta savaşıyor çok yoruluyor :) ben de o yüzden böyle bir yöntem geliştirdim kıyamadım. zararı olursa bunun normal şekilde veriyim

dağılmıyorsa sorun yok. bir süre sonra öyle yapmana da gerek kalmayacak. tutuğunu yutacaktır. sera yemleri bu tarz yöntemle veilebilir. ama calcil ve agil yemlere bunu yapamazsın. gerçi onları yemesi için daha süre var.

teşekkür ederim cem abi ve emin :) evet sera daha yumuşak olduğu için yapabiliyorum. tetra reptominde yapayım dedim elimde kaldı yem :D bu şekilde suya hiç dağılmıyor, tek hamlede elimden kapıp, tek hamlede yutuyor. yani kaplumbağası küçük olan arkadaşlara zararsız olduğunu da öğrendikten sonra tavsiye ederim :)

reptomin baby yem var. onlar daha küçük ama bunu da küçük parça olarak kırıp verebilirsin.

teşekkür ederim cem abi. reptomin baby denemeliyim o zaman. diğeri çok büyük geliyor :)

kırdığımda yine yemiyor ama o da sertlikle alakalı sanırım. ama sera yemlerle beklettiğimden beri eskiye oranla yiyor :)

Geri