Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sera raffy P nin içindeki kırmızı yemler nedir ?

Cvp: Sera raffy P nin içindeki kırmızı yemler nedir ?

jbl rugil
mailto:/urun_detay.aspx?urn=11855&ad=jbl-rugil-stick-kaplumbaga-yemi-100-ml

jbl probaby'de var ama her yerde bulunmaz.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=11856&ad=jbl-pro-baby-yavru-kaplumbaga-yemi-100-ml

tropical de bu ürün var ama almak şart değil.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=12742&ad=tropical-daphnia-vitaminized-su-piresi-surungen-yemi-100-ml

cem' Alıntı:
jbl rugil
mailto:/urun_detay.aspx?urn=11855&ad=jbl-rugil-stick-kaplumbaga-yemi-100-ml

jbl probaby'de var ama her yerde bulunmaz.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=11856&ad=jbl-pro-baby-yavru-kaplumbaga-yemi-100-ml

tropical de bu ürün var ama almak şart değil.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=12742&ad=tropical-daphnia-vitaminized-su-piresi-surungen-yemi-100-ml
bu çok iyi oldu cem abi. ben de kaplumbağaya yeni yem almak istiyordum ona uygun olanlardan. teşekkür ederim öneriler için :)

Reptomin baby, reptominin küçük olanı. Belki biraz daha vitamin vardır. Normal reptomin kuru halde iki yada üçe bölünerek rahatlıkla verilebilir. Ben yavru iken carnivoru dahi kırıp veriyordum.

Pro baby uzun süre kullandım. Normal gammarusun karidesin ufak boyları ki raffy I rahatlıkla yenilebiliyor. Pro baby yemde çok elzem değil.

Rugil iyi bir yem ama tamamen ana yem yapılamaz. İçeriğinde yosun vs var. Yani protein oranı raffy p yada reptomine göre düşük. Ama bulundurulursa ileride vital yemeden öncede azda olsa bitkisel almış olur. Yavrular için diğerlerinin yanında daha az oranda verilebilecek kaliteli bir ana yem.

5 cm olan hayvanların raffy p ile bu kadar uğraşması alt türler arasında bir farklılık olduğunu düşündürüyor. Benim reslerde ufakken tırnaklarına takarak ısırıp yerdi. Ancak cumberland ve yellow belly olanlar 5 cm iken tek lokmada yutuyor. Muhtemelen gırtlak yapıları farklı. Zaten reslere neredeyse yetişen cumberlandın kafa ve boynu daha büyük gibi oldu. İlginç farklardan bence.

Raffy P'yi ikiye bölünce gayet de güzel yiyordu aslında benimkiler ufakken.

Geri