Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sera Raffy Royal Tüketim Sorunu

nameste108

Platin 2 Üye
bildiğiniz gibi raffy royal kocaman bir kutuda satılıyor içerisinde karides ve sardalya var yani vitamin değeri pek yok ve %60 oranında protein içeryor.

Benim raffy royalimin son kullanma tarihi 02.2013 yani 13 ay var ve kutu hala ağzına kadar dolu (haftada iki öğün veriyorum)

Sorum şu: Bu yem kullanma tarihi geçtiğinde kaplumbağalra verilebilir mi ?
Verilmezse nasıl kullanılabilir ?

İçerisinde vitamin olmadığı için ve kurutulmuş olduğu için verilebilir diye düşündüm sizler ne dersiniz ? O kocaman kutuları nasıl bitirebiliyorsunuz ?

Teşekkür ederim.

Cvp: Sera Raffy Royal

Kaplumbağalarınızn büyüdüğünü ve miktarı arttırdığınızı düşünün. Bitmese bile çok azı kalacaktır o döneme kadar.

Sonuçta büyüdükçe protein oranını azaltıyoruz derken toplam öğünüe göre azaltıyoruz. Miktar olarak değil.

o aklıma geldi ama kargo parası çok tutar siz kargo parası mı vereceksiniz yeme mi para vereceksiniz :)

geçende ufacık bir kutu geldi istanbuldan kargocu 8 TL aldı.

Emin Bey haklısınız ama bitmiyor da bitmiyor :) 4 kapluşum olmasına rağmen kutuda azalma yok :) kurutulmuş sardalyalar doğum yapıyor herhalde :D

En mantıklı çözüm takas yoluna gitmek :)

Eğer aynı şehirde olsaydık size takas önerebilirdim baska yemlerle.

Kullanım tarihi geçtikten sonra kullanarak boşa riske etmeyin :)

istanbul buluşmasında takas olabilir aslında, buluşma sırasında takas edebilirim :)

Mantıklı ya da 100gr lık kutularda satarsınız :) Bu yem sanırım daha çok etçil kaplumbağalar için elverişli :)

yemin içerisinde sardalya ve karides var ek yem olarak kullanılıyor. Protein oranı %62,5 yağ oranı %6 ham kül %16 ham lif %3.9 ve nem %8,3 :) bebek kaplumbağalar için oldukça besleyici.

Takas yapmak isteyen ya da satın almak isteyen bu başlıktan ya da özel mesaj yolu ile bana ulaşırsa ben paketlemeyi yapar buluşmada veririm :)

Tarihi geçince direkt çöpe at yemi Burak. 13 ayda kutunun büyük bölümü bitebilir gibime geliyor ama hiç ziyan olmasını istemiyorsan çevrende kaplumbağa besleyen insanlar varsa bir miktarını onlara hediye edebilirsin :)

Şimdi gördüm, veya İstanbul buluşmasında halledersin artık :)

Aynen raffy royal bitmek bilmiyor.
Benim azaldı ama çok denilemez hergün günde 2 kere veriyorum sabah raffy p öğleden sonra raffy royal üzerine devit döküyorum
gece uyurkende normal ala balık.

Proteini 2 günde bir verebildiğimiz için azalması çok güç oluyor :) Benim semender bu konuda bana yardımcı :D

Emre Bey her gün vermeniz bana fazla gibi geldi . Yanılıyor muyum ?

Ecem Hanım moderatörlüğünüzü kutlarım :) kıskandım şimdi :D

Cvp: Sera Raffy Royal Tüketim Sorunu

Hergün veriyorum :D bilmiyordum bunu cidden obez olacaklar korktum şimdi :D şunu 2 günde 1'e çıkarıyorum

artık günde 3 öğün beslenecekler

Sabah Raffy P
Öğleden sonra Karides
Akşam Raffy P :)

Cvp: Sera Raffy Royal Tüketim Sorunu

günde 3 öğün bana yine fazla geldi :D sabah akşam iki öğün verin bence :) yarımşar kafadsn iki öğün günde bir kafa hacmi eder :)

Geri