Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Serra raffy P yeminden kaç tane vermem gerekiyor ?

selintsn248

Yeni Üye
Merhabalar kapluşlarıma yem almaya gittiğim yerde bana serra raffy P yemini önerdiler internettede gordugum icin bunu aldim oradaki adam gunde tek kaplumbagaya 2 tane versen yeter dedi kapluşlarımın biri 6 cm diğeri ise 8 cm ama pek emin olamadım sizce kac tane vermeliyim ?

Onlar yemi az verip hayvanın büyümesini engelliyorlar.

8 cm kabuk boyuna kadar günde iki kez toplam kafa hacmi kadar vereceksin. Yalnız diğeri de 8 cm kabuk boyuna gelene kadar büyük olana da bu şekilde devam et yoksa ufağın yemini yer. Ayrı köşelerde ver.

Mineral yemin yok ise içindeki kırmızıları ayırıp haftanın bir günü iki öğünde ver.

Başka yemin var mı ?

Cvp: Serra raffy P yeminden kaç tane vermem gerekiyor ?

Günde iki kez derken 2 sabah 2 de aksam versem yeterli olurmu baska yemim yok mallesef bide o kirmizilarimi vereyim o gun sadece yoksa bir vitamin bir yem olarakmi vereyim

Elinde olması gereken yemler sera raffy P, raffy I, tetra reptomin veya eheim ikisinde içerik aynı ve jbl agil. Bunlar olsun tek yönlü beslenme olmaz. Vitamin damla var ise haftada bir bu kırmızı mineralden uzak günde bej stick yeme bir damla damlatıp ilk yem olarak vereceksin. Mineral yem içinde vitamin ve kalsiyumda var.

Her hayvana günlük kafa hacmi oranında bölüştüreceksin. 2 tane değil o az gelir.

O gün sadece kırmızıları vereceksin. Hatta damla vitamini bu kırmızılar bitene kadar verme. Ama dediğim yemleri mutlaka al onlar gerekli. Haftada iki kez de bir yaprak iç körpe yapraklarından marul veya kıvırcık ver.

Cvp: Serra raffy P yeminden kaç tane vermem gerekiyor ?

2 tane derken kişi başına demek istedim yani kişi başına sabah akşam 4 tane yem, ikisi beraber günde 8 tane. 1 hafta sonra gidecekler dişarı çıkarsam hemen alacağım söylediklerinizi anlamassamda sahiplerine mutlaka söyleyecegim

Misafirdi değil mi ? O zaman kendin almana gerek yok. Sahipleri alsın.

Hayvanların kafaları farklı günlük kafa boyu kadar göz kararı hesaplayıp vereceksin. Tam ayarlayamazsan bir fazla yem ver.

Geri