Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sevda Papağanım Zühtü :)

Syrean

Bronz 5 Üye
Arkadaşlar alalım 1 sene kadar oldu.Ama papağanım hala bana alışıp alışmadığını düşünüyorum.Çünkü papağanım saldırgan oldu.Elimi uzattığım an ısırıyor.Ama kafesinden çıkarınca omzuma geliyor kafama geliyor.İlk aldıktan 2-3 ay sonra hiç ısırmazdı kafasını kaşırdım, ama şuan kafasını 5-10 saniye kaşıyorum sonra hemen ısırmaya çalışıyor, nedendir şimdiden teşekkürler.

Cvp: Sevda Papağanım Zühtü :)

:) Bende beslemistim benimkide saldırgandı belki bir seyden korkmus olabilir onlarda kendini boyle koruyorlar.Elinizden meyve vermeyi deneyin yavas yavas alısır.

meyvayı yiyiyor hatta elimden çay bile içiyor :) napmam gerek

Bu durumlarda (saldırganlaşma yada alışamama vb. durumlarda) 20 gün kafes içi eğitimi yapmak gerekiyor. 20 gün boyunca kafesten dışarı salmayın (eğer kafesi varsa). Bu süre zarfında elinizi kafese sokup onun güvenini kazanmaya çalışın. Yani Kaan beyin dediği gibi meyve sebze vererek yalnız dikkat çekerim kafes içinde vererek alıştırmalar yapılabilir. En sevdiği oyuncağı ile sizde onun beraber oynayın. Sürekli eliniz kafeste olsun. Bir süre sonra ısırmayı kesecektir.

Ben de şöyle birşey buldum

http://www.forumacil.com/kuslar-alemi/125478-cennet-papagani-sevda-papagani-kuslar-ve-ozellikleri.html

Papağanlarında türleri varmış ilk defa farkettim :) Sanırım o büyükler falan hem zor bulunuyor hem de pahalı galiba? Peki konuştukları cidden doğrumu :D Dizilerdeki bariz dublaj da yine de soruyorum :D

Mert yaklasik 14 yildir benimle olan bir ara papaganim var. Bebek oldugu icin suan bizimle degil ancak emin olabilirsin konustuklarina ve muhtemelen ni hastalik olmaz ise beni gömer.

naptın Allah korusun kimse kimseyi gömmesin yahu :D Benim bildiğim papağan türü bu işte ara papağan. Nasıl konuşuyolar mı ciddi ciddi

Geri