Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

sevgi pıtırcığım :)

pıtırım

Altın 3 Üye
benim pıtırım tam bir sevgi böceği aramızda duygusal bir bağ var :) şu anda onların akvaryumun yanında ders çalışıyorum ve o benim dikkatimi çekmeye çalışıyor. kafamı ne zaman çevirsem yüzerek geliyor. gözlerimin içine uzun uzun bakıyor.... PITIR BENİ ÇOK SEVİYOR VEEE TABİ BENDE ONU :) bunu sizinle paylaşmak istedim... acaba her kapluş mu böyle yoksa benimki mi çok özel veya ben mi onun için çok özelim.... sabah yataktan kalktığımı bile görüyor hemen şebeklikler yapıyor sabah sabah.... çok başka...

Cvp: sevgi pıtırcığım :)

Dilerim aranızdaki bağ hiç kopmaz :)

Her kapluş böyle değil :) Benim donatello beni görünce kaçıcak yer arıyor mesela :) Yalnızca karnı acıkınca yanaşıyor bana :) Bu kapluşların karakterleriyle ilgili birazda. Mesela ölen kapluşum prenses tıpkı sizinki gibiydi. Bana yanaşırdı beni görünce kaçmazdı ama donatello öyle değil maalesef :)

aynı şekilde benimde küçük kaplumbağam mercimek sadece ona yem verceğimi anladığı zaman bana doğru yüzüyor yüzüme bakıyor ama büyük kaplumbağam billy daha ilk geldiği günden beri aramızda bir bağ oluştu sabahları yatakta bir kıpırdansam hemen suyun içinde cıp cıp yapıyor özellikle onu elime almamı çok seviyor hemen kafasını sokacak bir yer buluyor orada uyuyor önceden başka bir konudada yazmıştım ama zararlı olabilir demişlerdi tatil günleri geç kalktığım için bir süre onla uyukuıyordum o da boynumun altına kafasını sokup uyuyordu bence gerçekten bazı kaplumbağalarla sahipleri arasında özel bağ var:)

Kapluşlar maalesef ele alınmaktan pek hoşlanmıyorlar :) Kafasını sokması saklanmak istemesine ve kendine güvenli bir yer aradığına işaret muhtemelen. Kapluşlar daha çok sahiplerine suyun içindeyken ilgi gösteriyorlar :) Kimisi sahibinden yem beklerken yanaşıyor sonra kaçıyor (bizim donatello gibi) kimisi de sahiplerini gördüklerinde hemen koşuyor :)

biliyorum kaplumbağalar hoşlanmıyor mercimekde öyle ama billyde durum biraz ters demek istediğim kaçmak için yapmıyor gibi geliyor bana çünkü elime aldığımda veya otururken üstüme koyduğumda gayet güzel duruyor sonra uykusumu geliyor anlamıyorum üstümde sıcak bir yere geçiyor uyuyor sonrada akvaryumuna koyuyorum yavaş yavaş çoğu zaman elimin sıcağına alıştığı için gitmek istemiyor:D

Hoşuna gittiğini düşünüyorsanız diyecek bişeyim yok. Ama siz yinede mikrop kapmamasına özen gösterin elinize çok fazla almayın :)

bende elimde uyutuyorum bazen boynunu okşarken uyuyakalıyo, suyun içindeyken alayım diye gözlerimin içine bakiyo anlamlı anlamlı :) 1.5 yaşında artık iyice alıştı gerçi hep böyleydi :)

Ahhahaha aynen benim kapluşlarım da sizinki gibi şebeklikte üzerlerine yok :D Ders çalışırken sürekli onları seyretmek istiyorum taktir alamassam sebebi onlardır :D

Geri