Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sevimli kaplumbağalarım

06almira08

Bronz 3 Üye
mailto:/2mgs1v9.jpg
yeni akvaryumlarında :)
mailto:/9zoq5v.jpg
ciguli yüzerken :)
mailto:/wbfm1u.jpg
akvaryumları :)

Hayırlı olsun çok güzel olmuş :)
Tam olarak bir kuru alan yaptığınızda çok daha güzel olacak :)

Şimdilik büyük kaya var onunla idare ediyoruz. Ama gerekli cam falan onları alınca yapmayı planlıyorum :) teşekkür ederim :)

Elinize sağlık, uzun yıllar beraber olmanızı dilerim.

Öncelikle merhaba,
Kaplumbagalarınız oldukca güzeller.Yanlız açıklama yapmamışsınız.Isıtıcı,Motor vb.. var diye.Onlarıda eklerseniz sewiniriz.
Akvaryumunuzda güzel.Kuru alan bira yetersiz...

akvaryumdaki taşlar yer kaplıyor biraz kuru alan mutlaka yapın mailto:/forum/konu-eksiksiz-bir-akvaryumum-oldu.html bu şekilde bi kuru alan sizin akvaryumunuza çok güzel olur

Teşekkür ederim yorumlarınız için :) Filtresi, ısıtıcısı, lambası her şeyi var evt kuru alanları biraz küçük ama bende kendi başıma yapamıyorum o kadarını :D bir de bir şey sorabilir miyim. Benim kaplumbağalarımın ikisinin de sağ ayaklarında beyaz pamuk gibi bir şey var hala çözebilmiş değilim . Resimleri koyamadım ama sorun çıkıyor. o_O

deri değişimi hakkındaki yazıyı okur musun? bana kalırsa öyle..şimdiden geçmiş olsun..

Teşekkürler :) Okudum evet büyük ihtimalle deri değiştiriyorlar :) Sevindim :) Demekki büyüyorlar :D

Mavi damla kullanıyor musunuz?
O beyaz şeyler suyun içinde tül şeklinde mi görünüyor?
Eğer deri değişimi değilse mantar olabilir :(

gözün aydın :punk: iyi bakmışşsın ki karşılığını veriyorlar işte.. ne mutlu sana.. :sorcerer:

Bilmiyorum. Ama mantara benzemiyor ya. Çok hareketliler eğer hastalık belirtisi olsaydı durgunlaşmazlar mıydı? Şu resimleri koyabilseydim. Mavi damla kullanıyorum. Tül gibi durmuyor aslında kuru alana çıkınca fazla belli olmuyor. Islaklarken belirginleşiyor o beyazlık.
Sağol canım. İnş. deri değiştiriyorlardır.

(Flood yapıcam ama kusura bakmayın. Eğer yeni mesaj göndermezsem son mesajlarda çıkmayacak. Ama ben soruma cevap aldıktan sonra isterseniz mesajları birleştirebilirsiniz :) )
İşte size bahsettiğim beyazlık. Resim pek net değil ama..
mailto:/2czeujs.jpg (bu dişi olanın)
mailto:/5yi9uv.jpg (buda erkek olanın )
mailto:/2hhlnvc.jpg (erkek)

Çok net değil ama deri değişimi gibi görünmüyor.Deri değişimi genelde suyun içindeyken belli oluyor.
Emin olamadığım için birşey diyemiyorum ama sitede yazılan şekilde bir süre tuzlu su banyosu yapabilirsiniz.
Kaplumbağalarınızın gözlerine değdirmemeye çalışarak yapın.
Eğer kullanmıyorsanız mutlaka mavi damla kullanın.

Geri