Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sıfırdan Akvaryum Kurulumu

Masters

Bronz 1 Üye
2 yavru su kaplumbağam için ayrı bi akvaryum kurmayı düşünüyorum. şuan için akvaryumda yerleri yeterince büyük ama büyüdükçe yetersiz gelecektir. 2 kaplumbağa için. 

Sıfırdan akvaryum kurmayı düşünüyorum 2 yavru için. Tam olarak eksiksiz bi akvaryum nasıl olmalı ?

Şuanki büyüğün akvaryumunu da düzenliyeceğim.

Akvaryum - Kaç Lite?
Isıtıcı - Markası ne olmalı?
İç Filtre - Markası ne olmalı?
Dış Filtre - Markası ne olmalı?
Uvb Lamba - Markası ne olmalı?
Kuru alan - ne kadar büyüklükte olmalı iki kaplumbağa için ilerside önemli.

Birde akvaryumda çift ısıtıcı kullanılabilir mi ? tek ısıtıcı akvaryumuma yetersiz geliyor.

Aradaki plaka su geçişine engel oluyorsa ki oluyor her iki tarafa ısıtıcı ve filtre takman iyi olur.

Akvaryum için ömürlük olanı diğer konunda yazdım. Ömürlük olmadıkça kaliteli ısıtıcı ve dış filtre almamalısın gereksiz masraf olup ilerde kullanamazsın.

İç filtrede mili seramik olan tercih sebebi aynı zamanda hava kabarcığı yapabilme özelliği de olsun.

Ömürlük için ısıtıcı jbl protemp; dış filtrede ise jbl cristal profi. 4 sepetli

Uv ampulde exo terra uvb 100, 5.0, 25-26 W

Ömürlüğe göre cam üstü kuru alan rampa hariç 30 cm boyda ende ise akvaryum eni + 2 cm (bu yan camdan aşağı sarkan kaymasını önleyen çıkıntı için)

Cvp: Sıfırdan Akvaryum Kurulumu

Sanırım çok pahalıya gelecek bu hayvanların bakımı evde zaten ikinci akvaryum için yer yok. Sanırım sahiplendireceğim. :(

Diğer konunda yazacaktım ama bakacağım dediğin için bıraktım sahiplendirme yapacaksan o parayı cam üstü camdan kuru alana harca. Büyük için ortam yaşanacak hale gelsin.

Geri