Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

silis kum suyu bulanıklaştırdı

left4OU

Bronz 5 Üye
arkadaşlar bugün pet shop dan 3 kg silis kum aldım ama suyu çok bulanıklaştırdı suyun üstünde falan baloncuk çıktı ne yapabilirim ?

Cvp: aşırı önemli !!

kumları önce kaynatmak gerekir diye biliyorum ben silis değil ama 1-2 mm beyaz kum koymuştum kaynatmak ve bayağı bir yıkamak gerek oluyor

Cvp: silis kum suyu bulanıklaştırdı

hayır bulanık suya kaplumbağınızı sokmamanızı ve derhal suyu değiştirmenizi öneririm , Bir çok hastalık kapabilir , kumları da bir güzel yıkayın ben bayağı bir yıkamıştım anca geçti tozları , sonra temiz bekletilmiş bir su koyun tabi bu arada kaplumbağınızı da sıcak bir yere ısıtmalı kuru alan gibi bir yerde bekletin üşüyüp hasta olmasını istemeyiz

ya anlatamıyorum heralde kumların tozu yok sadece kumları kalkmış zaten kapluşlarımıda koymamıştım 1 gün ölüm kabında kalıcaklar malesef :(

kusura bakmayın o mesajdan silis kumunun yukarı çıktığını anlamadım , mümkünse kumu değiştirin o zaman önce kumu sonra suyu mu yoksa önce suyu sonra kumu mu koydunuz genelde önce kum konulur , veya kum gerçek silis kum olmayabilir

Siz filtreyi çalıştırın sabaha suyun bulanıklığı geçip kumlar yerine oturur. Silis kumu ne kadar yıkarsanız yıkayın ilk başta suyu bulanıklaştırır dediğim gibi siz filtreyi çalıştırın sabaha berraklaşır

Eren beyin dediği gibi bir gece suyu filtreledikten sonra ertesi sabaha berraklaşması gerekiyor. Tabi kumu koymadan denede yıkamak gereklidir.

Silis kum hafif bir kum olduğu için koyar koymaz suyun berrak oluşunu beklemek hata olur.
İyice yıkadığınızdan eminseniz geri kalan işi filtreniz halledecektir.

Geri