Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Silis Kum

kazma7

Gümüş 3 Üye
Bu gün uvb lamba ve kuru alan hariç akvaryumu ve ekipmanını yeniledim ama bir sorun var. Silis kumu yıkıyorum (öyle dedi adam) beyaz su oluyor 10 kere yaptım hala aynı ne yapabilirim?

Cvp: Silis Kum

Ben kumu kaynar suyla yıkadım iki kere daha da beyazlık falan olmadı.Ama ilk başta biraz kaynar suda bekletmiştim.

Kum sıcak suda bekletilmeli ve 4-5 kez durulanmalı. Ben akvaryuma koyduğumda da su bulanıktı. Kaplumbağaları koymadan akvaryumu bir gün filtre etmek en iyi sonucu veriyor. Ben bunu yaptım, ertesi gün su berraktı.

Bu kumun doğal tozudur. Bir zararı yoktur. Kumdan akan bu beyaz toz azalana kadar yıkayıp; makul ölçülere geldiğinde akvaryuma ekleyebilirsiniz. Kumun tozu haftalarca yıkansa bile çıkmaya devam eder.

Akvaryumunza ekledikten bir süre sonra su durulmaya başlayacaktır.

Çok sağ olun şu an içinde filtreyle duruyor ama bir sorun var tornavidayla baktık ısıtıcı elektrik kaçırıyor ayarsız 25 vat su kaplumbağası için özel dedi ne yapabilirim çok az bir elektrik kaçması var.

Genelde malesef kalitesiz ürünler öyle oluyor. Bir an önce çıkarın derin sudan. 20 TL ye ayarlı ve rezistanslı bir çok ürün var 50 watt. Bir sabah hayvanlarınızı ölü bulmak istemezsiniz.

İçine koyar mıyım manyak mıyım ben :D Sadece çözüm yolu var mı diye dedim.

Bir çözüm yolu olacağını sanmıyorum. Riske atmaya değmez. Bence yeni bir tane alın. Çelik gövdeli ısıtıcılardan olursa patlama sorununu da ortadan kaldırmış olursunuz.

Benim aldığım color gravel taşlarının da adiliği bir süre sonra ortaya çıktı.Adamlar alçı parçalarını siyaha boyamış öyle orjinal gözüküyorduki..birini alıp pense ile ezdim toz oldu rezmen...

Isitici icin pazarlik yapin. Ben 150 watt ayarli aldim 15 liraya 30 liradan dustu.

Geri