Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

sizce kaplumbağalarım sağlıklı mı?

gonca8181

Yeni Üye
mailto:/i5yplh.jpg
mailto:/1z35d21.jpg

bu hoppa kabuğunun altında pembemsilikler var resimde göründüğü gibi .

mailto:/33vi1oj.jpg
mailto:/34t4hsn.jpg

buda gevşek aynı sorun bundada var normalmi acaba bunlar ve sizce sağlıklı görünüyorlar mı?

Cvp: sizce kaplumbağalarım sağlıklı mı?

Ne zamandır berabersiniz?
Sorun yokmuş gibi gözüküyor.Hoppa akciğer enfeksiyonu olabilir.
Bakım koşulları nedir?

Pembelikler, hastalık belirtileri yoksa buyumeye bağlıda olabilir. Isıtıcın oldugunu biliyorum Gonca, akvaryum Isı değerleri sabitse iştah sorunu yoksa büyümeye bağlı pembeliklerdir.

Dışarı çıkardığın zaman temiz bir bez üzerinde koyarsan daha sağlıklı olur çok küçük oldukları için mikrop kapmaya çok müsaitler. Tabi mecburi durumlar olmadıkça akvaryumdan çıkarmamak en doğrusu biliyorsun.

Son resim bulanık çıkmış ama çok değişik alt deseni var sanki, bol desenli :)

aslında daha çok yeni yaklaşık 1 hafta 10 gündür benimleler. akvaryumumu paylaşmıştım bir önceki sayfada onu incelerseniz çok sevinirim. yemleride elimde seranın reptil raffy I, reptil raffy P ve tetra reptomin mevcut.

iştahları iyi çok şükür. ısıtıcım sürekli çalışıyor ve sabit değerde. verdiğim yemler yeterlidir umarım vitamin ve minarel eksiklerini karşılayacak sekilde...

yemleriniz fazlasıyla yeterli Gonca Hanım .. Akvaryum ısısı iyiyse ve yemlerini yiyorsa büyümeye bağlıdır benim kaplumbağamdada var sürekli büyürler rahatlarsa ve yemleri iyiyse

Gonca abla akvaryumunu çok beğendim.Bir kaldım galiba eksikleri olan.Neyse tebrik ediyorum çok güzel olmuş.

Maşallah gayet sağlıklılar. Kırmızılıklar yavrularda gelişme evresinde daha çok görülen bir durum. Kabuklarda yumuşama yoksa gayet sağlıklılar.
Alttaki hayvanın sırt arka plakası iki parça. Genetik olarak bu şekilde doğmuş ve böyle gidecek. Bu hiçbir sorun teşkil etmez. Hatta az rastlanır bire durum olduğu için farklı olarak görebilirsin.

Yemlerin gayet güzel ve yeterli. Hayvanları 5-6 cm boya kadar günde iki öğün sabah ve akşam üzeri toplam günlük miktar kafa hacmi olacak şekilde beslemelisin. Sana daha önce yazmışmıydım hatırlamıyorum ama haftalık programınıda vereyim. Günlük tek tip veriyorumki kafa hacminde çeşitler arası sayılarda sabah ve akşam yada karma verirken oran karmaşası olmasın. Her gün sabahta akşam üzeride aynı yemden verip toplamı kafa hacmi edecek miktarı ayarlamalısın.

1. Gün: Raffy P
2. Gün: Reptomin
3. Gün: Raffy I
4. Gün: Raffy p içerisindeki kırmızı mineral yemler (bunlar bitince sera mineral yem almalısın)
5. Gün: Raffy P
6. Gün: Reptomin
7. Gün: Raffı I

Sera mineral yani raffy p içerisindeki kırmızı yemler aynı olup içeriği vitamin, mineral ve kalsiyumdur. Bu sebeple ek vitamin yada kalsiyum için mürekkep balığı takviyesine gerek yoktur. Kırmızı yemlerden diğer günler vermemelisin, doz aşımı olur. Belirttiğim günde kırmızıdan yani mineralden başka yem verme.

Geri