Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Şok Kampanya!!!!!!!!!!!!

tuncomunco

Altın 5 Üye
Bugun rastladığım bir manzara
Yorumsuz.........

mailto:/img23/8588/rezalet1.jpg

mailto:/img11/2664/rezalet3.jpg

mailto:/img10/3808/rezalet2.jpg

İğrenç bir görüntü bu nedir ya inanamıyorum yavrucaklar nasılda mermerin üzerinde boynu bükük öylece yatıyorlar :(

Allah korkusu olmayandan insansevgisi beklenmez ki hayvan sevgisi beklensin...

Arkadaşlar yakın plandan çektiğm kaplumbağa 1lira buyuklüğünde ufacık. gözlerini açamıyor. hareket edemiyor. O kadar ufak hareket ediyor ki sanki can cekişiyor.
Oradaki adama dedimki
-Burdaki kaplumbağalar ölür bu şekilde.
Kendiside ne derse beğenirsiniz.
-Abi merak etme zaten kalmıyorlarki. 3 güne biter hepsi.
...................................................

yok artık ne kadar kötü durumdalar :( nerdeyse öLücek qibi duruyoLar.bunu yapana insan bile diyemiyorum :(

küçük kaplumbağalar pet shoplara kiloyla satılıyor benim bildiğim kadarıyla..

Bunu yapanlarda ne vicdan var ne de sevgi.Ufacık savunmasız bir hayvana bunları yapan insanlara neler yapar.
Keşke imkanım olsa bu hayvancıkların satışını engelleyebilsem.

Geçen gün Ankara'da Selanik caddesinde bir petsohp ta buna benzer bir manzara üzerine satan adamlarla neredeyse kavga ettim.Adam bir de pişkin bir şekilde 2 parmak su koy arada bir yem at yeter diyordu satın alanlara.Bende bir kaç kişiyi bakımlarıyla ilgili bilgilendirince petshptan kovuldum resmen.
Çok üzücü bir durum...

Keşke bu hayvanlar için bir şey yapabilsek yada sadece ve sadece bakamayacağımız kapluşları bakabileceklere vererek de bu ticarete son verebilsek :(

Cvp: Şok Kampanya!!!!!!!!!!!!

bence bu tarz konularda küfür serbest olmalı bunu yapanlara bir ağız dolusu sövesim geliyor...

Yazık !

Mermerin o buz gibi soğuğunda nasılda üşümüştür zavallıcıklar... Her zaman söylerim bu tarz insanların onları anlayabilmesi için buzdan bir hücrede çıplak yaşaması gerek. Yazık diyorum, sırf para için bunları yapanlara yazık!

Şu 2012 sonundaki yasa çıksın da ben elimde kalem kağıtla bütün petshopları gezip rapor tutmazsam banada ecem demesinler.

Bune ya nebiçim bir yer burası şikayet edilmeli pet shop olamaz burası ne vicdansız bir yer ya cidden çok üzüldüm ben :( bu manzara karşısında
Ecem çıkarken benide çağır birlikte rapor tutalım çünkü şu an sinirlerim çok bozuldu o manzarayı görünce tamam mı :(
Anlamadığım mermer koyulurmu hiç :( ısıtıcı bile yok vah yavrucuklar :(
Anlamadığım kaplumbağa bakım kitabı nedir arkadaş ya ? öyle birşeymi var yoksa kendi imhalatları mı :)

Geri