Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Son Kullanma Tarihi Geçen Yem

Belkiz Caliskan

Taç 2 Üye
Arkadaşıma gezmek için gittiği yerden yem sipariş etmiştim. 2 tane 100ml Sera Raffy P. Bugün geldi. Yemin üzerindeki son kullanma tarihi 07/2011. Yemden vermem kaplumbağama zarar verir değil mi? Emin olamadım, cevaplarınızı bekliyorum.

Cvp: son kullanma tarihi geçen yem

adı üstünde son kullanma tarihi :)

Belkız kesin birşey söyleyemeyeceğim ama kullanmasan iyi edersin.
Son kullanma tarihini boşuna koymamışlardır :)
Pakedi açtın mı ? Arkadaşın bakmış mı almadan önce ?

kurutulmuş yemlerin zararı olacağını sanmıyorum (uzman değilim sadece tahmin :) ) ama vitamin gibi maddelerin zamanla bozulacağı aşikar.

Ecem; açmadım, arkadaşımda bakmayı unutmuş :/ vermeyeceğim. Riskli.

nameste108' Alıntı:
kurutulmuş yemlerin zararı olacağını sanmıyorum (uzman değilim sadece tahmin :) ) ama vitamin gibi maddelerin zamanla bozulacağı aşikar.

Ama yemin içindede vitamin v.s var :/ o beni korkutuyor.

kuru yaş vs farketmez Ecem'in dediği gibi son kullanma tarihi koyduklarına göre bi bildikleri vardır :) riske atmayın bence zehirlenme gibi şeyler olabilir nasıl kendimiz yemiyorsak onlarada verilmemeli :)

nachtmerie' Alıntı:
kuru yaş vs farketmez Ecem'in dediği gibi son kullanma tarihi koyduklarına göre bi bildikleri vardır :) riske atmayın bence zehirlenme gibi şeyler olabilir nasıl kendimiz yemiyorsak onlarada verilmemeli :)

vermeyeceğim, son kararım:) yenisini alırız artık, bu sefer son kullanma tarihini dikkate alarak :)

Alınan yere gidebilirsen değiştir bence. Nasıl olsa açmamışsın yemi

Belki bu hafta içinde giderim. Gidersem değiştiririm.

Geri