Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

sonunda elimden yedi

aytekingoksoy

Platin 4 Üye
evet arkadaşlar iki kaplumbağam vardı ve biri ürkekti ben yaklaşınca dibe falan kaçardı sebebi ben yem zamanı bunu ayırmamdı sonra 2 gün boyunca elimden yem kapanı maşallahı olanı ayırdım herneyse bir iki gün biraz biraz yedi. Bugün ürkek olana elimde raffy I ile yaklaştım önce suya hafif kafayı soktu sonra çıkardı yeme baktı bana doğru geldi ben gittim geldi gittim geldi gittim :D neyse tam alacak sen diğeri ordan hıp hızlı gel elimden yemi çek herneyse hemen bi tane daha gammarus aldım böyle baktı yeme yaklaştı sonra elimden tutup çekti o anki mutluluk bambaşkaydı ya :) hem artık su kirlenmicek fazla yem kalıntısı olmicak hemde alışması çok güzel ya bakalım gidişat neyi göstercek :)

Çok sevindim Aytekin. Artık ortamı kabullenmiş ve alışmış.

Cvp: sonunda elimden yedi

bu anlamda birinin aktif olması diğerini cesaretlendiriyor. diğeri yemi kapınca tehlike olmadığını sezinleyip yaklaşmış. iyi hayırlı olsun bundan sonra parmak kaptırmalar başlayacak.

büyük ihtimalle cem abi :) emre abi şuan öyle görünüyor artık ben yanına gidince korkup kaçmalarda azaldı

Yavaş yavaş alışıyor işte. Kaplumbağana iyi bakıp 30 cm yapabilirsen bırak elinden yemeyi, elini bile yer :t65y:

Benim en küçük de dahil olmak üzere üçü de elimden yiyor, hatta ilk ikisi iyice alıştı artık parmağımı kapmadan yemeyi öğrendiler, önceden parmağımı uzatınca da saldırıyorlardı şimdi boş parmağa kafa uzatıp koklayıp bırakıyorlar :haha: Çok akıllı hayvanlar valla :33: Yalnız ortanca olan elimden yemi kapar kapmaz hızla suya dalıyor, niye bu kadar ürkek anlamadım :ff: Elime alıp sevme huyum falan da yok ama. Hayvan bu, insan gibi çeşit çeşit demek ki :t65y:

hepsinin karakteri farklıdır. zamanla büyüdükçe özgüvenleri yerine gelir. kuru alanda dursalar da kaçmazlar. fazla olmaları bu süreyi kısaltır.

Bugün benimkilerin balık günüydü. Kurutulmuş balığı büyüklere bütün veriyorum ama parmağı genede kapabilirler diye çekiniyorum. Hayvanlar yem için çırpınırken resmen yıkadı beni.

Benimkine balık olarak israil sazanı ve çapak balığı veriyorum. Dayım gölden tutup geitiriyor bazen bende derin dondurucuda dondurdum bu balıkları çözüldükten sonra veriyorum. Bu balıkların zararı yok dimi? Bu zamana kadar balık olarak hep bu 2 tür balıkla beslendi çokta seviyor şapır şupur yiyior :D

Bazen boğazına kılçık takılıyor. Kafasını piston gibi ileri geri sokup öğürüyor sonra tekrar yiyior Çok komik oluyo öyle yapınca :haha:

Sazan balığı etinden sorun olmaz ama diğerini bilmiyorum.

sen genede haftada bir ver. alabalığın kalsiyum eksikliği yaptığını biliyorum. tatlı su balıklarından birisi ya A ya da B vitamini eksilmesi yapıyor. o balık hangisiydi hatırlamıyorum garanti olsun yine de.

balık taze iken yapabilirsen mümkün olduğunca kılçıklarını almaya çalış. organları zaten almalısın. bizim göl suları pis parazit bir şey olabilir.

Geri