Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

[Split] kaplumbağama sadece aksamı yem vermeliyim

AHMEDO

Bronz 5 Üye
kaplumbağama sadece aksamı yem vermeliyim

arkadasalr 1 yasındaki kaplumbağalarımın biri 10 cm biri 8cm biri 6 cm sizce sabahaksamı sadece aksamı yem vermeliyim :ff: [/align]

:ff:
.................

Cvp: kaplumbağama sadece aksamı yem vermeliyim

Kabuk boyu 5 cm olana kadar günde iki öğün şeklinde, 5 cm den sonra günde tek öğüne dönülebilir. 10 cm boyutunda olan kaplumbağan için haftada bir gün aç bırakıyormusun ? 8 ve 10 cm boyundaki kaplumbağaların için yavaş yavaş bitkisel yem vermeye alıştırman gerekir.

Tek öğünüde ben olsam akşam yerine 14.00 15.00 saatleri civarında verirdim. Bunun için bilgili arkadaşlarda yardımcı olacaktır.

Cvp: kaplumbağama sadece aksamı yem vermeliyim

tesekür ederim ben zaten bitkisel yem vermeye gesmistim dediğiniz gibide aç bıraıyodum haftada bir gün dediğiniz gibi saaat 15 de yem vericem

Bence en iyisi Sabah Akşam çünkü kaplumbağaların baya büyük yeme ihtiyaç duyabilirler....

Cvp: [Split] kaplumbağama sadece aksamı yem vermeliyim

Emin gerekli açıklamayı yapmış, katılıyorum. Ben tek seferd verdiklerimi sabah veriyorum. Bu hem benim uygun vakit bulduğum saatten kaynaklı, hemde yedikten sonra gün içinde daha rahat sindireceklerini düşünüyorum.

Sena, beslenme bölümündeki sabit konuları okumalısın. Bu öneriyi yaparken hatalı bilgi verebileceğini unutma. Yavrulara günde iki öğünde besin verilirken genç ve erişkinlere tek öğünde verilir.

Geri