Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su düzenleyiciler

Sevvalll

Bronz 3 Üye
Su kireçli akvaryum cok büyük artık tasıyamıyorum tatlı su sürekli kirleniyor kireç için yada klor falan işte bu su düzenleyiciler var diye biliyorum ama çok bi bilgim yok ne alabilir nasıl kullanabilir yardımcı olur musunuz içim rahat etsin istiyorum çeşme suyu doldururup içine düzenleyici döktüğümde tamam bu oldu diyebilecegim bi seyler önerir misiniz

Akvaryumu neden taşıyorsunuz? Suyu boşaltmak icin akvaryumu taşımayın dip sifonu kullanin bunun için. Kireç için su düzenleyici yok varsa da bilmiyorum hiç görmedim ama çok büyük ihtimalle yok.
Klor için su duzenleyici alabilirsiniz. Reeflowers su duzenleyici var kaplumbağa icin klor giderici litre başına 1 damla damlatiyorum. Çeşme suyu kullaniyorsaniz yeni koydugunuz suyun eski su ile aynı sıcaklıkta olmasına dikkat edin

Kireç, ağır metal her türlü şey için arıtma cihazı kullanacaksınız. Ya da akvaryum büyükse dış filtre.

Klor uçucudur. Filtre yeterli sirkülasyon yapıyorsa 1-2 güne uçar gider.

Akvaryumu neden taşıyorsunuz? Suyu boşaltmak icin akvaryumu taşımayın dip sifonu kullanin bunun için. Kireç için su düzenleyici yok varsa da bilmiyorum hiç görmedim ama çok büyük ihtimalle yok.
Klor için su duzenleyici alabilirsiniz. Reeflowers su duzenleyici var kaplumbağa icin klor giderici litre başına 1 damla damlatiyorum. Çeşme suyu kullaniyorsaniz yeni koydugunuz suyun eski su ile aynı sıcaklıkta olmasına dikkat edin
Akvaryumu tasımıyorum zaten tatlı suyu evin mutfagında arıtmadan 5L şişelerle yukarı odama tasıyorum onu demek istedim çok uzun sürüyor akvaryumun dolması akvaryum büyük onu demek istedim

Kireç, ağır metal her türlü şey için arıtma cihazı kullanacaksınız. Ya da akvaryum büyükse dış filtre.

Dış filtrem var zaten sorun olmaz yani öyle mi

Siz ne önerirsiniz su düzenleyici olarak

Arıtma su kullanıyorsanız düzenleyiciye gerek yok zaten. Petşişelerde ışık almayan bir yerde biriktirin. Su yavaş doluyor. Ben bu yüzden 17 tane 19 litrelik damacanaya doldurup biriktirirdim.

Arıtma su kullanıyorsanız düzenleyiciye gerek yok zaten. Petşişelerde ışık almayan bir yerde biriktirin. Su yavaş doluyor. Ben bu yüzden 17 tane 19 litrelik damacanaya doldurup biriktirirdim.
Arıtmadan doldurmak istemiyorum artık işte beni çok zorluyor cesme suyu kullanıcam artık kireçli birazcık su onun için ne kullanabilir demek istedim

Kirece çare düzenleyici yok ama dış filtredeki karbon filtre kısmen süzüp suyu yumuşatır.

Geri