Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su kaplumbağamın üzerindeki beyaz çizgi

Yağmur26

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba bu kaplumbağayı alalı 2 gün oldu ve kabuğunda bu tarz beyaz çizgi var sizce bu zararlı birşey mi

Ekli dosyalar

• 3A49DC27-3AEA-4D8C-936B-47053C32C7FC.jpeg
    3A49DC27-3AEA-4D8C-936B-47053C32C7FC.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 19
Foruma hoşgeldiniz.

Kireç. Bir sorun yok. Bu hayvanları az bir suda tutuyorlar sırtı su üzerine çıktığında kuruyup kireç tortusu bağlıyor.

Akvaryum ve ekipmanlarınız var mı?

Evet var ama sadece uvb lamba eksiğim var almasam olur mu çünkü bikaç yerde insanlara zararlı olduğunu okumuştum birde dışarda olduğunda yani kuruduğunda beyazlığı daha belli oluyor

Ekli dosyalar

• IMG_4432.jpeg
    IMG_4432.jpeg
    690.4 KB · Görüntüleme: 8
Hayvan ufak onun için uvb lambanın acelesi yok. 7-8 cm kabuk boyundan sonra kullanılmasını öneriyoruz. Aldığı yemlerdeki D vitamini ihtiyacını karşılar. Bu dönem kabuğun esnek yapıda olmasını isteriz. Bu hem darbeyi absorbe etmesini sağlar hem de büyürken kabuğun organlarını sıkıştırmasını önler.

Uvb lamba yanarken göz ve deri temasından kaçınıyoruz radyasyon yaydığı için.

Kullandığınız yemler ne marka?

Isıtıcı lambanız var mı?

Mama olarak bu karides yemlerini kullanıyorum ısıtıcımda bu şekilde 28 derece

Ekli dosyalar

• IMG_4436.jpeg
    IMG_4436.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 7
  • IMG_4439.png
    IMG_4439.png
    2.1 MB · Görüntüleme: 7
Bende hava motıruda var onu akvaryumun içinde kullanmamın bir yararı yada zararı var mı bu arada çok teşekkür ederim değerli yanıtlarınız için

Birde böyle bi vitamin aldım ama hiç kullanmadım araştırmadan bu yararlı bişey mi kaplumbağam küçük kullanabilir miyim

Ekli dosyalar

• IMG_4440.jpeg
    IMG_4440.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 4
Gammarusun yanına birde sera raffy p alın. Bu iki yem 6 cm kabuk boyuna kadar idare eder.

Hava motoru suyu temizlemez suya oksijen verir, o yüzden kullanmanıza gerek yok.

Reptiviti haftada bir ilk stick yeme 1 damla damlatıp suda hemen önüne atın.

İç filtreniz mevcut mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
var ama suyu çekme konusunda bi sıkıntısı oldu değiştireceğim suyu yukarı çekmiyor

Akvaryum yeterli uvb gerekli değil şu aşamada, ucuz olan bir tane var arkadaşlar test edecek.

Yem sera RaffyP, tetra reptomin baby, tropical axolotl yada omega one juvenile turtle sticks yemlerinden birini alın.

Stick sabah gammarus akşam

Teşekkür ederim bu sayfa çok güzelmiş her aradığıma cevap bulabiliyorum bu konuda bilgisi olan fazla yok malesef

Son olarak ne kadar yem vermeliyim sanah 2 akşam 2 veriyorum bazen öğlen çok yüzdüğünde 1 adet atıyorum bölüp

Sabah 2 stick yem akşamları 3 adet gammarus. Büyüdükçe yem sayısı artar.

Geri