Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

su kaplumbâğası vitaminleri

tosbik57

Bordo Bereli
Arkadaslar arastırirken buldum vitaminleri sizlerle paylasayım dedim ^^
Beaphar kaplumbağa vitamini

Almayı düsündüğüm iste bu :t65y:
Deep Reptivit

Alsammı bunu:ff:

Arkadaşlar hangi vitamini alıyim :ff: üstekimi alttakimi . Yorumlarını bekliyorum. Baska vitaminlerde varmı varsa sizde paylaşın lütfen :133:

Cvp: su kaplumbâğası vitaminleri

Ben kaliteli olandan başlayarak aşağı doğru diziyorum. Çizginin üzerindekileri tavsiye ederim. Çift çizginin altına bence hiç gerek yok.

mailto:/img4/3286/serareptilinvitamins170.jpg

mailto:/img441/1224/jblturtlesunaquamultivi.jpg

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

mailto:/img21/2233/tortviton.jpg

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

mailto:/img546/2328/deepfixreptivitsurungen.jpg

mailto:/img6/9789/beapharturtlevitsivikap.jpg

Saol Emre abi. Kaliteli olandan alıyım en üsttekinin fiyati nedir :ff: yem icin. 30-40 tl biriktirdim yemden artan parayi vitamine yatıricam :whistling:

mailto:/urun_detay.aspx?kat=155&urn=4491

Juen pet fiyatı yukarıda Fatih.

Emre abi cok saol fiyat uygunnmus alabilir :D

Ürünü Juen den alırsan tarihini sormayı unutma. En azından 1 sene son kullanma tarihi olsun.

Diyerleri kaliteli ama Deep Kullanılmamalı 3tlik bir Kalitesiz vitamin.Kabuktaki gözenekleri tıkıyor.Mantar riskini artırıyor.Gözenekler tıkarınsa da güneş ışığı alamaz.Kabuk sertleştirici suya dağılarak kaplumbağaların gözlerini kör bile edebilir.Kabuk sertleştirici alacağmıza devamlı güneş ışığı olmalı.Deep çok zararlıdır fiyatından beli 3tl.Sen kaplumbağanı düşünüyorsan alma ama o senin seçimin karışamam uyarabilirim.Fatih Umarım işine yarar.

Ninjakaplumbaga o deep fixin vitaminin soylemis. Kabuk sertlestirici degil. Bende simdi deep fix reptivit kullaniyorum. Bir sorun gozukmuyor. Ama sonra sera ninkini alicam :)

Deep fix reptivit ile deep fix turti clean jel aynı değil. Yarın olmadı onunda resmini eklerim aradaki fark görülür arkadaşlar.
Ki ben onları çizginin altına attım. Suya damlatılmasını uygun gören vitaminleri çöp kabul ediyorum. Ama hiç biri olmazsa eser miktarda faydaları dahi anlamında ekledim.

Cvp: RE: su kaplumbâğası vitaminleri

Şelale' Alıntı:
Ninjakaplumbaga o deep fixin vitaminin soylemis. Kabuk sertlestirici degil. Bende simdi deep fix reptivit kullaniyorum. Bir sorun gozukmuyor. Ama sonra sera ninkini alicam :)

Ben sera nınkini yarın siparis vermeye calısıcam :133:

çizgi altındakiler yapay. seraninkini kullandığım için söyleyebilirim içeriğindeki herşey doğal yollu üründür.hayvansal ve bitkisel yağlardan elde ediliyor.

Yani güvenle kullanabiliriz :t65y: hemen aliyım su vitaminden .

Kabuk sertleştirici almada admin ne tavsiye ederse al fatih :smile:

ninjakaplumbağa19' Alıntı:
Kabuk sertleştirici almada admin ne tavsiye ederse al fatih :smile:

Kabuk sertlestirici almicam. Sera nın vitaminini alıcam :133:

Emre abi beapher vitamini niye en sona koydun? Fiyatı pahalı bir ürün, yani kalitelidir mantığındayım. içeriğini bulamamıştım ama bende araştırdıgımda netten..

aslında en dibi deep fix beaphar suya damlatıldığı için. bu ölüm kabı tarzı su birinkitileri için suya katılır. akvaryumda denersen, bu hayvandan çok akvaryumdaki bakteri ve yosun coşturmasına sebep olur.

İçeriğini bende bilmiyorum Mert ama suya damlat diyor. Hem bu hem deep fix suya damlatın diyor. İkiside fanus mantığındalar. Bu şekilde su değerleri bir süre sonra berbat olur. Demekki suyun komple değiştiği sistemlere daha uygun. Bu sebeple attım dibe.

Ben yazarken Cem yetiştirmiş cevabı.

Aa bilmiyordum suya damlatıldığını. Tabikide suyu kötü etkiler. Yeri geldimi yem verdiğimizde bile-kurutulmuş balık- suda yağ tabakası yapıyor. O zaman Emre abinin yaptığı sıralama son derece uygun arkadaşlar.

İlave olarak kesinlikle kullanılmamasından bahsettiğimiz kabuk sertleştirici yada koruyucu diye satılan ürünü ekliyorum. Bu ürün kabuk için faydalı değil uzun vadede zararlıdır. Deriye temasta doğrudan zararlıdır.

mailto:/img542/1838/17201025eximfvjffs2srly.jpg

Evet Mert, kurutulmuş canlılar dahi hızlı tüketilmedimi suda kötü etki yapıyor. Bu konuda en öndeki konserve ürünler. Ben bir ara exo terranın konserve salyangozunu almıştım. Su bir anda özelliğini kaybetti.

Bundan görmüstüm fakat almadım iyiki almamışım yem ve vitaminler yarın geliyo :D

Geri