Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Subuti ve Evi

Zencefil

Bordo Bereli
Benim afacan yavruma daha güzel bir ev sağlamak için akvaryumumuzda değişiklikler yaptık.1 sene boyunca bir daha değişiklik yapmayı düşünmüyoruz.Umarım beğenirsiniz.Akvaryumun içinde 25 litre su var :)Kullandığım kuru alan exo terra markanın turtle bank adlı ürünü.En küçük boyunu aldım akvaryuma en çok bu uyduğu için.Mıknatıslar sayesinde sabitleniyor ve gayet güzel bir görüntü oluşturuyor.Isıtıcım 100W normal bir ısıtıcı.İç filtre olarak atman marka mini bir filtre aldım.At-F200 model içinde sünger ve karbonu olan 2W lık bir iç filtre.İçine yapay bitkiler koydum.Zamanla sayısını arttırmayı düşünüyorum.Onların içinde saklanmayı ve uyumayı çok seviyor.Şimdi fotoğraflar :)Fotoğraf makinemi kaybettiğim için kalitesi biraz düşük oldu fotoğrafların :(

mailto:/2cyjf3m.jpg
mailto:/28veg7l.jpg
mailto:/2n836nd.jpg
mailto:/2upfo91.jpg
mailto:/2ilessh.jpg
Bunlarda kullandığım yemler ve vitaminler :)
mailto:/2ez1gud.jpg

Kendimizi tanıttığımız ve evimizin ilk hali mailto:/forum/Konu-subuti.html bu linkte :)

çok güzel bir ev olmuş.bayıldım.özellikle de o kuru alana :)subuti için yeterli gelecek diye düşünüyorum :)

Kuru alan beklediğimden daha güzel bir şey geldi doğrusu :)
İlk 1 sene Subuti'ye yetmesi için hazırladım bakalım bizim ki de beğenecek mi :)

Mıknatıs ile sabitlenme olayı çok ilginçmiş, çok beğendim. Güle güle kullansın Subuti :)

Teşekkür ederiz :)
Ufak kaplumbağalar için bu tarz kuru alanlar kullanılabilirmiş :)Pratik bir çözüm oldu :)

Kulandığınız kuru alandan banada önerdiler fiyatı nedir acaba kulanışlımı kulanışlıysa bende satın almayı düşünüyorum.

Açıkçası şu ana kadar gayet düzgün koyduğum gibi duruyor.Fiyatları ucuz değil.En küçük boyu 27 TL gibi bir fiyata satılıyor.Büyük kaplumbağalar için daha büyüklerinden almak şart.
Açıkçası ben akvaryuma silikon değdirmek istemediğim için bu ürünü aldım.Silikonla yapıştırdıktan sonra dönüşü zor oluyor.
Burada tercih size kalıyor.

Elınıze saglık,uzun yıllar kullanmanızı dılerım(telefondan yazıyorum hatalı yazarsam sımdıden ozur dılerım)

subuti vallahi 4 köşe olmuştur :D çok güzel olmuş zencefil emeğine sağlık..

:D:D öyle şeyler ortaya çıkarıyorsun ki beğenmemek eldemi hanımefendi ?:D

boyu 50 cm
yükseklik 38 cm
eni 28 cm
Elimde metre taze yaptığım ölçümler :)

Geri