Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

SUKAPLUMBAĞASI CANLI YEM YERMİ?

OYBOO

Bronz 4 Üye
Selam arkadaşlar ben oyboo 3 ay önce aldığım su kapluşumu 1cm kadar büyüttüm ama gammarus ve stick yem ile besledim,yazın toprak solucanını yıkayıp versem veya yazın sinek gibi şeyler versem kapluşun sağlığında sorun oluşurmu

Bunlar sakıncalı şeyler. Sinek başlı başına pislik kaynağı. Solucana gelirsek şehirlerin durumu ortada yağmurlarla veya bahçe ilaçlama yoluyla solucanlar kimyasallara maruz kalıyor. Bunları bu sebeple yedirmeyiz. Orman olur temiz köy civarı olur oradakiler verilebilir. Ama şehir içi her canlı sakıncalıdır.

6 cm kabuk boyunu geçince tetra reptomin veya eheim prof. food ( eheim'ın şekli ufak olduğu için öncelikli buna bak) ,

Jbl agil, raffy P ve sera mineral ikilisi veya bu ikisi yerine sera carnivor alacaksın.

Cvp: SUKAPLUMBAĞASI CANLI YEM YERMİ?

Bir sorun olmadı yıllardır. Evde yakaladığım sinekleri her zaman vermişimdir. Afiyetle yerler, canlı yem doğalarına daha uygun.

Matt' Alıntı:
Bir sorun olmadı yıllardır. Evde yakaladığım sinek böcekleri her zaman vermişimdir. Afiyetle yerler, canlı yem doğalarına daha uygun.

Geri