Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

sülo ve hüso 1 yaşında

muros

Gümüş 2 Üye
foruma uzun zamandır uğramadim bu zamanda kapluslarim 1 yaşına bastı basacaklar 1 ay kaldı gibi :) şimdiye kadar 3 tane 100 ml lik yem bitirdik 3. de bitmek üzere artık otcul beslemenin zamanı geldi diye düşünüyorum yeni yem sipariş edicem ne önerirsiniz özellikle sera nın yemlerinden bu arada otcul yeme geçince raffy p yi haftada kaç gün vereyim? Şimdiden teşekkürler...

Bitkisel yem olarak Sera Vital yemi öneriyorum. Benim kaplumbağalar memnun.
Bu yeme başlayınca biraz ana yemden birazda ek yemden kısarak verebilirsiniz.

Onu kullanıp önermeyenler var. Ben denemedim.

peki vital alayım ama herbivor neden öyle acaba memnun olmayanlar var dediniz başka önerisı olan yok mu

bencede vital iyidir bu arada tebrik ederim yakında 1 yaşına basacak minikleriniz benimki de 1 ay sonra 2 yaşına basıyor diğeride martta 1 yaşına basıyor :)

teşekkür ederim herbivor hakkında biraz araştırdim sert bir yemmiş yemekte zorlanıyorlarmiş kapluslar o yüzden dediniz galiba ama herbivor tam bir bitkisel yem gibi vital de hem bitkisel hem de proteinli yem galiba 2 sinin ortası gibi doğru mudur ama ben tam bir bitkisel yem almak istiyorum zaten raffy p de kullanacagim için o yüzden kararsiz kaldım herbivor la vital arasında bu arada artık tek ogune indirdim ve de beslenme programını 2 gün vital veya herbivor 1 gün raffy p kullanacagim aradada karides vede marul :) marulu çok seviyorlar nedense daha verdiğim hiç birşeye hayır demediler :)

son kararım 250 ml vital ve 100 ml raffy p alıyorum :) juen den birazdan siparişi geçicem başka bişey öneriyormusunuz acaba ?

Cvp: sülo ve hüso 1 yaşında

Boyut olarak küçük kaplumbağalar herbivoru yemekte ciddi anlamda zorlanıyorlar.Boyut olarak büyük ve sert.Kaç kere Pakize'nin bile zorlandığını gördüm ki artık bölmeden o yemi kullanamıyorum.
Bir de orta kısmında bulunan yerinin vitamin ve katkı açısından zengin oluşu benim bu yeme daha çok ek yem olarak bakmama neden oluyor.

Cvp: sülo ve hüso 1 yaşında

Bence gayet güzel yemler. Yem seçmemesi de oldukça iyi. Özellikle taze sebzeyi yemesi çok iyi. Bence bir anda bitkiseli ağırlıklı hale gtirmeyip dozu yavaş yavaş artırın.

Tamamdır herkese teşekkür ederim vital alıyorum o zaman...

Geri